مشکلات استیبل کوین‌ها حجم معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز را افزایش داده است

مشکلات استیبل کوین‌ها حجم معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز را افزایش داده است

حجم معاملات صرافی‌های متمرکز به‌دلیل افزایش معاملات استیبل کوین‌ها در هفته جاری افزایش یافته است. در این هفته، بعد از اینکه شرکت سرکل (Circle)، توسعه ‌دهنده یو‌اس‌دی کوین، اعلام کرد ۳.۳ میلیارد دلار (تقریباً ۸ درصد کل ذخایر آن) را در بانک ورشکسته‌شده سیلیکون ولی (Silicon Valley) نگه می‌داشته، بسیاری از استیبل کوین‌ها با فشار فروش زیادی مواجه شدند.

سیلیکون ولی در صنعت سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر شدیداً فعال بود و به دلیل دوستی با ارزهای دیحیتال به شهرت زیادی دست یافته بود. به همین خاطر بود که شرکت‌هایی مثل ریپل و سرکل دارایی‌های خود را به این بانک سپرده‌ بودند. در هر حال، سقوط ناگهانی بانک مذکور فشار قابل‌توجهی بر شرکت سرکل و استیبل کوین آن، یعنی یو‌اس‌دی کوین وارد کرد و حتی باعث شد که پیوند دلاری این ارز دیجیتال از بین برود.

پس از این اتفاق استیبل کوین‌های دیگر مثل دای هم با فشار فروش زیادی مواجه شدند و پیوند دلاری خود را از دست دادند. در نتیجه، حجم معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز در هفته گذشته ۲۴۹ درصد رشد کرد و از ۷.۱۴ میلیارد دلار به ۲۵ میلیارد دلار رسید. کارمزدهای اتریوم هم به ۱۰۱  Gwei رسیده است که اوج سال ۲۰۲۳ محسوب می‌شود.

وب‌سایت کریپتوکامپر (CryptoCompare) با انتشار داده‌های مذکور تأکید کرده است که رویدادهای اخیر نشان می‌دهد بازار ارزهای دیجیتال وابستگی زیادی به سیستم مالی سنتی دارد و استیبل کوین‌های متمرکز همچنان با مشکلات خاص خود دست‌وپنجه نرم می‌کنند. این رویدادها سؤالاتی را هم درمورد شکنندگی ارزهای دیجیتال ایجاد کرده‌اند؛ چراکه مشخص شده است حتی بزرگ‌ترین استیبل‌کوین‌ها نیز در برابر مشکلات بخش مالی سنتی آسیب‌پذیر هستند.

منبع: Cryptoglobe

برچسب‌ها