مشخصات کلی شرکت جدید درج شده و آماده عرضه ۱۰ درصدی در فرابورس

مشخصات کلی شرکت جدید درج شده و آماده عرضه ۱۰ درصدی در فرابورس
خلاصه اخبار

یک شرکت ۵۲ میلیارد تومانی در حوزه زراعت و خدمات وابسته در بازار دوم فرابورس درج شد تا پس از معرفی توسط مدیران، آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی باشد.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس، شرکت کشت و صنعت شریف آباد پس از احراز شرایط پذیرش از یک اسفند ماه با نماد “زشریف”به عنوان صد و نهمین شرکت در بازار دوم فرابورس در گروه زراعت و خدمات وابسته و زیرگروه کشاورزی دامپروری و خدمات وابسته درج شد تا پس از معرفی مدیران آماده عرضه اولیه 10 درصدی باشد.

طبق بررسی‌های بورس پرس این شرکت در تاریخ ۱۷ آبان سال ۵۵ با نام اولیه کشت و صنعت و عمران شریف آباد در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران ثبت و طبق پروانه بهره برداری ۱۸ اسفند همان سال سازمان نظام عمران شهرستان قزوین با ظرفیت ۱۰۰۰ راس گاو شیری بهره‌برداری از شرکت آغاز شد.

در ۱۱ مهر سال ۶۳ نوع شرکت به سهامی خاص و تبدیل و نام شرکت در ۲۲ بهمن سال ۸۰ به کشت و صنعت شریف آباد تغییر یافت. همچنین در ۲۲ شهریور سال ۸۳ به سهامی عام تبدیل و مجددا طبق مصوبه مجمع فوق العاده ۲۲ مرداد سال ۹۱ به سهامی خاص تغییر یافت.در ۵ اسفند سال ۹۱ واحد کارخانه فرآورده های لبنی با نام تجاری رابتا ناک از طرف شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر بر اساس ارزش دفتری به شرکت واگذار شد.

پروانه بهره برداری این کارخانه در ۹ اردیبهشت سال ۸۶ به نام شرکت حسان نوش قم جهت تولید ۲۷۳۰۰ تن انواع شیر و ماست و خامه پاستوریزه از طرف سازمان صنایع استان قم صادر شده که این پروانه در ۱۲ اردیبهشت سال ۹۱ به نام شرکت تغییر نام یافت.دامداری و مزارع شرکت در کیلومتر ۱۵ جاده قزوین آبیک، کارخانه لبنی رابتاناک در جاده قدیم تهران قم شهرک شکوهیه و دفتر مرکزی شرکت در قزوین شهرستان محمدیه واقع شده است.

به‌موجب پروانه بهره‌برداری ۲۲ آذر سال ۹۵ توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی قزوین اجازه بهره برداری از واحد پرورش گاو شیری به ظرفیت ۴۵۰۰ راس مولد و ۹ هزار راس کل گله صادر شده است.

با توجه به افزایش ظرفیت دامداری از سال ۸۸ شرکت اقدام به احداث سالن های فری استایل کرده که سالن شماره ۱ با ظرفیت ۷۵۰ راس در اردیبهشت سال ۹۰، سالن شماره ۲ با ظرفیت ۷۵۰ راس در بهمن سال ۹۰، سالن شماره ۳ با ظرفیت ۳۵۰ راس در آذر سال ۹۱، سالن ۴ با ظرفیت ۷۵۰ راس تکمیل در اردیبهشت سال ۹۲ افتتاح و به بهره برداری رسیده و سالن شماره ۵ به عنوان شیردوشی و جایگاه دام های آماده زایش در سال ۹۵ به بهره برداری رسیده است.

موضوع فعالیت

-عملیات کشاورزی، باغداری، دامداری، مرغداری، تولید شیر، گوشت، تخم مرغ، انواع میوه جات، غلات یا صنایع وابسته به آنها به طور اعم و بدون قید هیچ گونه محدودیت،

-پرورش انواع دام طیور و ماهی و تهیه و تولید انواع نهال، بذر، سم و انواع خوراک برای دام و طیور

-تاسیس صنایع وابسته به کشاورزی، باغداری، لبنیات و بسته بندی انواع محصولات غذایی و کشاورزی و احداث کارخانجات صنایع غذایی و لبنی

-واردات انواع مواد اولیه مواد واسطه ای یا هرگونه مواد و محصولی که به نوعی مرتبط با فعالیت شرکت باشد

-واردات ماشین آلات و لوازم یدکی مورد نیاز مربوط به فعالیت شرکت

-خرید و فروش و بسته بندی انواع مواد اولیه و محصولات تولیدی مربوط به موضوع فعالیت شرکت و واردات یا صادرات این محصولات

-مبادرت به هرگونه عملیات و معاملات مجاز که به طور مستقیم یا غیرمستقیم برای انجام فعالیت‌های فوق ضروری و مفید باشد

-اخذ وام از بانک ها یا اشخاص و به طور کلی اقدام به هرگونه عملیات مالی مجاز دیگر

-تاسیس یا مشارکت با سایر شرکت ها و واحدهای تولیدی یا تجاری در مورد موضوعات مرتبط با فعالیت

-قبول نمایندگی برای واردات، خرید، فروش هر نوع کالا و مسائل مرتبط با موضوع فعالیت یا موضوع واگذاری نمایندگی به اشخاص حقیقی و حقوقی جهت فروش محصولات یا صادرات آن

موضوع فرعی فعالیت

-سرمایه گذاری در سایر شرکت ها و موسسات و مشارکت در طرح های تولیدی کشاورزی و دامپروری

-اعطا و اخذ نمایندگی و ایجاد شعب یا تاسیس شرکت‌های فرعی با اشخاص حقیقی یا حقوقی در کلیه اموری که به طور مستقیم و غیرمستقیم مربوط به فعالیت موضوعات فوق باشد

-خرید و فروش و پذیره نویسی سهام شرکت ها

سرمایه و سهامداران شرکت

سرمایه اولیه شرکت که دارای ۲۳۰ نیروی انسانی است در سال ۷۶ مبلغ ۴۰ میلیون تومان بوده که طی ۹ مرحله افزایش سرمایه در سال ۹۶ به ۵۲ میلیارد تومان رسیده است.

مشخصات کلی شرکت جدید درج شده و آماده عرضه ۱۰ درصدی در فرابورس

آمار دام شرکت تا پایان خرداد سال ۹۷

فروش دام های حذفی شامل گاو های بیمارستانی، تلیسه نازا و گوساله نر بر اساس نرخ روز پس از توزیع و تسویه وجه به فروش می رسد. عرضه و تقاضا در بازار نیز تعیین کننده قیمت دام و سایر محصولات خواهد بود.

مشخصات کلی شرکت جدید درج شده و آماده عرضه ۱۰ درصدی در فرابورس

مقدار تولید و فروش

تولیدات در زمینه دام و محصولات دامی مشتمل بر گاو شیری شیر و محصولات لبنی است. همچنین این شرکت در حوزه تولید محصولات زراعی همچون یونجه، ذرت علوفه ای، گندم، جو، کلزا و درختان بادام، گردو و پسته فعالیت دارد.

ظرفیت اسمی و میزان تولید واقعی

ظرفیت اسمی دام مولد طبق آخرین پروانه بهره برداری در سال جاری ۴ هزار و ۵۰۰ راس گاو شیری است. این شرکت قصد دارد تعداد گاو شیری را در سه سال آینده به ۵ هزار راس برساند. ظرفیت دامداری در پایان خرداد سال ۹۷ حدود ۳۶۲۶ راس دام مولد و ۶۵۳۳ راس گله است. علت کاهش مقداری تولید محصولات لبنی به دلیل شرایط نامناسب بازار در سال مالی بوده است.

مشخصات کلی شرکت جدید درج شده و آماده عرضه ۱۰ درصدی در فرابورس

میزان تولید و فروش شیر

مشخصات کلی شرکت جدید درج شده و آماده عرضه ۱۰ درصدی در فرابورس

مبلغ فروش شیر

مشخصات کلی شرکت جدید درج شده و آماده عرضه ۱۰ درصدی در فرابورس

میزان تولید محصولات زراعی

شرکت با توجه به پرورش دام طی فعالیت ها نسبت به تهیه نهاده های دامی نیز اقدام کرد به نحوی که ۵۰ درصد از علوفه مورد نیاز دامداری شامل یونجه، ذرت علوفه ای را در زمین ها کشت و برداشت می‌کند و سایر تولیدات از جمله گندم بذری و کلزا به مراکز دولتی تحویل و بر اساس نرخ تضمینی به فروش می رسد.

بخشی از نهاده های دامی مورد نیاز این صنعت در داخل تولید می شود که جوابگوی مصرف داخلی نیست به همین منظور دولت با اختصاص ارز مبادله‌ای به واردکنندگان نیازها را تامین کرده است. به طور معمول حدود ۴۵ درصد از نهاده های مورد نیاز شامل ذرت دانه ای، کنجاله سویا و جو در داخل تامین و ۵۵ درصد باقیمانده وارداتی است.

در شرکت کشت و صنعت شریف آباد حدود ۵۰ درصد علوفه شامل یونجه، ذرت علوفه ای و کلش بوده و نهادهایی از جمله جو، ذرت دانه ای، کنجاله سویا و غیره مورد نیاز دامداری توسط بخش کشاورزی شرکت و ۵۰ درصد شرکت‌های داخلی تامین می شود.

سرمایه گذاری ها و طرح های در دست اجرا

مشخصات کلی شرکت جدید درج شده و آماده عرضه ۱۰ درصدی در فرابورس

مقایسه شرکت با رقبای بورسی

مشخصات کلی شرکت جدید درج شده و آماده عرضه ۱۰ درصدی در فرابورس

صورت سود و زیان طی چهار سال گذشته

مشخصات کلی شرکت جدید درج شده و آماده عرضه ۱۰ درصدی در فرابورس

بودجه شرکت برای سال ۹۷ و ۹۸

مشخصات کلی شرکت جدید درج شده و آماده عرضه ۱۰ درصدی در فرابورس