مشخصات انت‌ماینر سری ۱۷ منتشر شد

مشخصات انت‌ماینر سری ۱۷ منتشر شد
خلاصه اخبار

بیت‌مین (Bitmain)، بزرگ‌ترین تولیدکننده تجهیزات استخراج بیت کوین جهان، که پیش‌تر در وبلاگ خود از عرضه‌ی دستگاه‌های انت‌ماینر (Antminer) سری ۱۷ خود در تاریخ ۹ آوریل (۲۰ فروردین) خبر داد، دو روز پیش مشخصات این دستگاه را منتشر کرده است.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، تجهیزات استخراج جدید در سری ۱۷، شامل Antminer S17 Pro، Antminer S17 و Antminer T17 می‌شود. به گفته‌ی بیت‌مین، این سه دستگاه، پیشرفته‌ترین استخراج‌کنندگان بیت کوین و بیت کوین کش تحت الگوریتم SHA 256 هستند.

انت‌ماینرهای سری ۱۷ در نوع ۵۶ ترا هش در ثانیه (TH/s) و ۵۳ TH/s و با دو حالت استخراج مختلف به بازار عرضه می‌شوند. هر دو مدل در حالت معمولی با انرژی ۴۵ ژول به ازای هر ترا هش (J/TH) و در حالت کم قدرت نیز با ۴۲ J/TH کار می‌کنند.

بر اساس آن‌چه در وبلاگ آمده است، Antminer S17 Pro نیز دارای دو نوع ۵۳TH/s و ۵۰ TH/s با سه حالت مختلف استخراج است که به مشتریان اجازه سفارشی‌سازی بیشتر برای تغییر تنظیمات در جهت تطبیق با الزامات استخراج مختلف را می‌دهد. هر دو مدل در حالت توربو دارای توان مصرفی ۴۵J/TH ، تحت حالت معمولی با توان ۳۹.۵ J/TH و در حالت کم قدرت نیز با ۳۶ J/TH عمل می‌کنند.

شرکت بیت‌مین در سپتامبر سال گذشته از اولین تراشه استخراج ۷ نانومتری خود با توان مصرفی ۴۲ J/TH رونمایی کرد. کمی بعدتر در نوامبر ۲۰۱۸، این شرکت دستگاه‌های استخراج S15/T15 خود را که با تراشه‌های ۷ نانومتری مجهز شده بودند را عرضه کرد. آن‌ها ادامه‌دهنده‌ی نسل تراشه‌های ای‌سیک ۷ نانومتری BM1397 و دستگاه‌های استخراج انت‌ماینر سری ۱۷ هستند.

این شرکت ادعا کرده است که نسل دوم تراشه‌های استخراج ۷ نانومتری BM1397 به کار رفته در دستگاه‌های استخراج سری ۱۷ در مقایسه با سری قبلی ۲۸.۶ درصد در مصرف انرژی صرفه‌جویی خواهند کرد. ممکن است S17 و S17 Pro نسبت به سری‌های S15 بین ۲۶ تا ۳۶ درصد صرفه‌جویی انرژی داشته باشند.

بیت‌مین اشاره کرد که تراشه‌های BM1397 در ساختار مدار با قدرت کم بهبود یافته‌اند که باعث می‌شود دستگاه‌های استخراج S17 بسیار موثرتر و کارآمدتر باشند. علاوه بر این، S17 Pro مجهز به یک سیستم خنک‌کننده جدید شده است.


این سیستم از خنک‌کننده دوگانه S15 استفاده می‌کند، با این تفاوت که مسیر باد به نصف کاهش می‌یابد، اختلاف دمای ورودی و خروجی دستگاه کمتر می‌شود و در نتیجه عملکرد بهبود می‌یابد.

یانکسین (Yanxhin)، مدیر محصول جدید سری انت ماینر S17 شرکت بیت‌ مین در مصاحبه با اُدیلی (Odaily)، دو ویژگی مصرف انرژی پایین و عملکرد پیشرفته را از مزیت‌های اصلی این دستگاه‌ها برشمرد.

در این گزارش یانکسین افزود:

خرید جدیدترین دستگاه‌ها و ابزارهای استخراج سودآورتر است و به مردم این امکان را می‌دهد که پول بیشتری دربیاورند.

منبع: arzdigital.com