مس آماده جهش قیمتی

مس آماده جهش قیمتی
خلاصه اخبار

به نقل از وب سایت کیتکو KITCO قیمت جهانی مس طی ۶ سال آینده با رشد بیش از ۶۰ درصدی به ۱۰هزار دلار در هر تن در سال ۲۰۲۵ افزایش می یابد.کاهش عرضه مس و افزایش تقاضای تکنولوژی سبز از عوامل این رشد قیمت هستند.

به گزارش سیگنال به نقل از اخبار بورس ، بنا بر نظر راس استراکان Ross Strachan،کارشناس ارشد موسسه تحقیقاتی Capital Economics ، این افزایش قیمت ۳ برابر میزان پیش بینی شده است.کاهش عرضه منجر به تداوم رشد قیمت مس تا سال ۲۰۲۷ خواهد شد. تقاضای فلز سرخ نیز طی ۲ دهه آینده با میانگین سالانه ۲٫۳ درصد افزایش خواهد یافت.
وی افزود: مس در فناوری سبز که در حال حاضر به سرعت در حال رشد است مورد استفاده قرار می گیرد. بارز ترین نمونه این تکنولوژی را می توان خودرو های الکتریکی نام برد که از مس بیشتری نسبت به خودروهای دیگر در آنها استفاده می شود. همچنین مس در کشورهای در حال توسعه و در زیرساختها به ویژه در مرزها و جاده ها در چین مصرف خواهد شد.
کارشناس ارشد Capital Economics گفت: قیمت ۱۰هزار دلار در هر تن مس بالاترین میزان قیمت طی ۲ دهه آینده خواهد بود. زمانی که قیمت مس به قیمت پیش بینی شده افزایش یابد معادن مشوقی برای افزایش عرضه از طریق تعریف طرح های جدید و توسعه طرح های موجود خواهند داشت.
وی ادامه داد: رشد تولید بهبود می یابد و علاوه بر آن، افزایش قیمت، تقاضا را به سمت جایگزینی این ماده معدنی تشویق می کند. این فشارها منجر به اندکی مازاد عرضه در بازار طی سال ۲۰۲۸ خواهد شد.

برچسب‌ها