مسیرهای جدید انتقال درآمد ارزی

مسیرهای جدید انتقال درآمد ارزی
خلاصه اخبار

مسیرها و روندهایی را برای دریافت درآمدهایمان پیدا کردیم که هیچ یک از تحریم‌ها نمی‌تواند بر آن اثرگذار باشد

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، عبدالناصر همتی با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: امسال شرایط بهتری داریم و محکم در این مسیر ایستاده‌ایم و خوشبختانه در شرایط فعلی ثبات اقتصادی نیز برقرار شده است.
همتی افزود: در روز قدس که همه فریاد‌ها علیه اسرائیل است متحدان آمریکا و اسرائیل همه را در مکه جمع کرده‌اند که علیه ایران شعار بدهند. او با بیان اینکه تلاش‌های آمریکا و متحدانش برای به زانو درآوردن ایران بی‌نتیجه بوده است، گفت: آمریکا و متحدانش قرار بود سال گذشته ایران را به زانو درآورند که البته تمام تلاش‌هایشان بی‌نتیجه بود و امسال شرایط بهتری داریم و محکم در این مسیر ایستاده‌ایم و خوشبختانه در شرایط فعلی ثبات اقتصادی نیز برقرار شده است.

همتی ادامه داد: مهم‌ترین نشانه بی‌اثر بودن تلاش‌های آمریکا و متحدانش نیز این است که در روزی که به نام روز فلسطین و قدس نام‌گذاری شده و همگان بر علیه اسرائیل شعار می‌دهند، متحدان آمریکا و اسرائیل همه را در مکه مکرمه دور هم جمع کرده‌اند و علیه ایران شعار می‌دهند که همه این موارد نشان از قدرت و استحکام ایران دارد و به یاری خدا آزادی قدس نیز محقق خواهد شد.همتی با بیان اینکه رفتار فعلی آمریکا، نشانه شکست تلاش‌های این کشور برای افزایش فشار بر ایران است، تصریح کرد: در حال حاضر آمریکا اعلام کرده است که حداکثر فشار را بر ایران وارد و تلاش کرده که فروش نفت ایران را کاهش دهد، ولی ما مسیرها و روندهایی را برای دریافت درآمدهایمان پیدا کردیم که هیچ یک از این کارها نمی‌تواند بر آن اثرگذار باشد. پیغام‌ها و رفتار فعلی آمریکا نشان از شکست تلاش هایش دارد و به امید خداوند به زودی شاهد پیروزی مردم ایران خواهیم بود.

میزان ارز تخصیصی برای واردات کالاهای اساسی

همچنین رئیس کل بانک مرکزی در یک یادداشت اینستاگرامی نوشته است: لازم دیدم، اخبارخوب میزان تامین نیازهای وارداتی در ۷۰ روز اول امسال را، که در راه پیمایی با شکوه روز قدس اعلام کردم، به اطلاع برسانم. او ادامه داد: بر اساس آماری که از همکاران تلاشگرم در حوزه ارزی دریافت کردم، از ابتدای سال ۹۸ تا دهم خرداد که عمده روزهای فروردین ماه تعطیل بود، ۸/ ۳ میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی مواد اولیه و سایر کالاهای ضروری… تامین شده است، و این درحالی است که آمریکایی‌ها فشار تحریم اقتصادی را به حداکثر خود رسانده‌اند.

طبق نوشته همتی، از این مبلغ، بیش از ۳ میلیارد دلار آن توسط صادر‌کنندگان تأمین شده است. جالب اینکه ۸۰۰ میلیون دلار آن واردات در مقابل صادرات بوده است. رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: دراین زمینه، سیاست‌های جدید ارزی بانک مرکزی در مورد نحوه برگشت ارز ناشی از صادرات، منطقی بودن نرخ نیما از نظر صادرکنندگان، رواج تدریجی و پرشتاب واردات در مقابل صادرات و مهم‌تر از همه درک شرایط خطیر اقتصادی توسط صادرکنندگان عزیز، بسیار موثر بوده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها