مزایای کاربرد الگوریتم‌ها در بازار سرمایه

مزایای کاربرد الگوریتم‌ها در بازار سرمایه
خلاصه اخبار

یکی از کاربردهای معاملات الگوریتمی، معامله به صورت اتوماتیک است. درحقیقت، ماشین برای قیمت مناسب، زمان مناسب و حجم مناسب تصمیم می‌گیرد و اقدام به ارسال سفارش به بازار می کند.

به گزارش سیگنال به نقل از سنا، یکی از مهم ترین مزایای معاملات الگوریتمی، معاملات بدون دخالت احساسات و تعصبات انسانی است. اما مزایای دیگر این معاملات عبارت است ا

۱- هزینه معاملاتی کمتر

الگوریتم‌ها طوری طراحی شده‌اند که بتوانند با حداقل تأثیر در بازار کار کنند. این بدین معنی است که سرمایه‌گذار می‌تواند با قیمت بالاتر بفروشد و با قیمت پایین‌تر خرید کند.

۲- امنیت اطلاعات

در پروسه انتقال سفارش خرید یا فروش به معامله‌گران ممکن است افشای اطلاعاتی رخ دهد که معمولاً باعث افزایش هزینه معاملاتی خواهد شد. افشای اطلاعات خرید یا فروش در حجم زیاد ممکن است موجب ترغیب بازار به خرید یا فروش شود که باعث نوسان قیمت خواهد شد.

۳- حرکات نامحسوس

برخی از کدهای مدیران صندوق‌ها یا سرمایه‌گذاران موفق توسط اهالی بازار رصد می‌شوند. الگوریتم‌ها رفتار به ‌مراتب پیچیده‌ تری دارند. به‌عنوان مثال، یک مدیر تصمیم به خرید سهمی می‌گیرد ولی بازار با توجه به خرید و فروش‌ های مکرر و همه‌ روزه الگوریتم روی سهم و نبود هیجان خرید و فروش، نمی‌تواند متوجه این امر شود.

۴- دقت بیشتر

الگوریتم‌ها خستگی‌ناپذیر و بدون اشتباه همواره دستورات را اجرا خواهند کرد. در این نوع معامله، ریسک اشتباهات فردی کاهش و دسترسی به بازار افزایش می‌یابد.