مرکل: المان برای بریگزیت بدون توافق امادگی دارد

مرکل: المان برای بریگزیت بدون توافق امادگی دارد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، به گزارش ایسنا، به نقل از یورو نیوز، انگلا مرکل، صدراعظم المان اعلام کرد که قرار است روز چهارشنبه در دیدار با بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس با او درباره بریگزیت گفت‌وگو کند. بوریس جانسون قصد دارد رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به مذاکره مجدد بر سر خروج […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، به گزارش ایسنا، به نقل از یورو نیوز، انگلا مرکل، صدراعظم المان اعلام کرد که قرار است روز چهارشنبه در دیدار با بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس با او درباره بریگزیت گفت‌وگو کند.
بوریس جانسون قصد دارد رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به مذاکره مجدد بر سر خروج کشورش از این اتحادیه ترغیب کند. نخست‌وزیر انگلیس تهدید کرده است که کشورش با توافق یا بدون توافق با اتحادیه اروپا، روز ۳۱ اکتبر (۹ ابان) از این اتحادیه خارج می‌شود.
انگلا مرکل در این مورد گفت: ما برای هر نتیجه‌ای اماده هستیم. باید گفت‌وگو انجام شود؛ حتی اگر به توافقی دست پیدا نکنیم.
صدراعظم المان تصریح کرد: در هر صورت من تا اخرین روز مذاکرات تلاش خواهم کرد تا راه‌حل‌هایی پیدا کنم.
وی افزود: به نظر من بهتر است اتحادیه اروپا را با توافق ترک کرد تا بدون توافق اما اگر این امر امکان‌پذیر نباشد، برای گزینه جایگزین اماده هستیم.
بر اساس گزارش‌ها، بوریس جانسون قصد دارد در دیدار با انگلا مرکل به او اعلام کند که پارلمان انگلیس توانایی جلوگیری از بریگزیت بدون توافق را نخواهد داشت.

برچسب‌ها