مرورگر اپرا همراه با کیف پول ارز دیجیتال برای کاربران iOS عرضه می‌شود

مرورگر اپرا همراه با کیف پول ارز دیجیتال برای کاربران iOS عرضه می‌شود
خلاصه اخبار

بر اساس اطلاعیه مطبوعاتی منتشر شده در تاریخ ۵ مارس، اپرا، مرورگر مطرح اینترنت، از انتشار نرم افزار اپرا تاچ (Opera Touch) برای کاربران سیستم عامل iOS خبر داد.

به گزلرش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، بنابراین کاربران تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های شرکت اپل روی دستگاه خود علاوه بر مرورگر از کیف پولی امن بهره‌مند خواهند شد.

اپرا تاچ یک مرورگر وب نسل سومی بوده که دارای کیف پول اتریوم است و از تراکنش‌های برنامه‌های غیرمتمرکز (DAapp‌ها) پشتیبانی می‌کند. این مرورگر از چند ماه پیش برای کاربران اندروید قابل استفاده بوده است.

در ماه دسامبر ۲۰۱۸، اپرا از مرورگر نسل سومی خود که دارای یک کیف پول درون برنامه‌ای بود، برای سیستم عامل اندروید رونمایی کرد. حالا در نتیجه موفقیت آمیز بودن این اقدام، این شرکت از تصمیم خود در گسترش این سرویس برای iOS خبر داد.

در حالی که تاریخ عرضه رسمی اپرا تاچ برای iOS اعلام نشده است، طبق اطلاعیه به انتشار رسیده کاربران می‌توانند از طریق سایت ثبت نام و نسبت به تست برنامه اقدام کنند.

در ۶ فوریه سال جاری میلادی، اپرا برای کاربران سوئدی، نروژی و دانمارکی امکان خرید اتریوم در نسخه اندرویدی نرم افزار اپرا تاچ را فراهم کرد. این سرویس جدید در نتیجه همکاری اپرا و شرکت کارگزاری سیفلو (Safello) راه‌اندازی شد.

در جولای ۲۰۱۸، اپرا افزودن کیف پول درون برنامه‌ای به مرورگر خود را اعلام کرد. مدیر محصول شرکت اپرا، چارلز هامل سپس اذعان داشت اپرا اولین مرورگر بزرگی است که پا به عرصه وب ۳ یا همان نسل سوم وب می‌گذارد.