مردی در خودروی BMW خود ریگ استخراج ارز دیجیتال کار گذاشت

مردی در خودروی BMW خود ریگ استخراج ارز دیجیتال کار گذاشت

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

یکی از کاربران آمریکایی ارزهای دیجیتال، در صندوق عقب بی‌ام‌دبلیو آی 8 خود یک ریگ استخراج راه‌اندازی کرده است که با باتری اتوموبیل کار می‌کند.

به گزارش کوین دسک و به نقل از وب‌سایت پی‌سی‌گیمر، سایمون بایرن (Simon Byrne)، با استفاده از 6 کارت گرافیک انویدیا آر‌تی‌ایکس 3080 اس (Nvidia RTX 3080s) توانسته است یک ریگ استخراج اتریوم در صندوق عقب ماشین خود راه‌اندازی کند. شایان ذکر است که این مدل کارت‌های گرافیک از جمله سخت‌افزارهای محبوب برای استخراج اتریوم است.

برق موردنیاز کارکرد این کارت‌های گرافیک از باتری هیبریدی ماشین تامین می‌شود. از آنجایی که این ریگ باید خنک نگه داشته شود، بایرن درب صندوق عقب را حذف کرده تا گرمای تولیدشده به بیرون هدایت شود.

طبق اعلام بایرن، این ریگ می‌تواند سالیانه چیزی بیش از 128,000 دلار سودآوری داشته باشد.

پلاک بی‌ام‌دبیلوی 150,000 دلاری بایرن، متعلق به نواداست و روی آن عبارت «هودلر» (Hodler) درج شده است. این ماشین می‌تواند در عرض 4.4 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد. هودل یکی از عبارت‌های محبوب جامعه ارزهای دیجیتال است و به افرادی اطلاق می‌شود که ارزهای خود را به‌صورت بلندمدت نگه می‌دارند.

بایرن در مصاحبه خود با پی‌سی گیمر اعلام کرده است که تنها برای اینکه اعصاب گیمرها را خرد کند این کارت‌های گرافیک را در صندوق ماشین خود قرار داده است.

انویدیا پیش‌تر با اشاره به کاهش عرضه کارت‌های گرافیک آرتی‌ایکس 3080، اعلام کرد که ممکن است تولید کارت‌های گرافیک مخصوص ماینینگ را از سر بگیرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.