مردم خرید خودرو را تحریم کنند

مردم خرید خودرو را تحریم کنند
خلاصه اخبار

محمدرضا منصوری گفت: سزای گران فروشی نخریدن است، به همین جهت راه‌اندازی کمپین عدم خرید خودرو از سوی مردم ضرورت دارد تا قیمت خودرو مناسب و منطقی شود.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، پس از افزایش قابل توجه قیمت خودرو در روزهای اخیر محمدرضا منصوری، عضو کمیسیون عصنایع و معادن مجلس در گفتگو با «تجارت‌نیوز» گفت: قیمت‌ها در بازار آزاد براساس حجم عرضه و تقاضا تعریف و تعیین می‌شوند. زمانی که عرضه خودرو در بازار کاهش پیدا کند یا تولید خودروسازان پایین آید و یا هر علتی که باعث شود قطعه‌سازان و خودروسازان کشور نتوانند نیاز بازار به خودرو را تامین کنند، بدون شک به دنبال حجم تقاضا در بازار قیمت‌ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بدین ترتیب تنها راه حل این است که مردم خرید خودرو را تحریم نمایند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سال‌های گذشته سوءمدیریت در صنعت خودروسازی ما بیداد کرده است و از قبل هم پیش‌بینی می‌شد که صنعت خودروسازی کشور به این وضعیت بحرانی دچار شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: عدم شفافیت از سوی خودروسازان به ویژه دولت باعث شد که گرانی خودرو رخ دهد. در حال حاضر همای سعادت بر بال خودروسازان نشسته و مشتریان هم پشت درب کارخانه‌های خودروسازی منتظر مانده‌اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: در پاسخ به این سوال چرا وضعیت خودروسازی کشور انقدر اسف‌بار شده است، باید به ساختار دولتی صنعت خودروسازی توجه کنیم. در گذشته تولید انبوه خودرو به دست دولت بود و در حال حاضر شرکت‌های خودروسازی خصولتی شده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین گرفتن رقابت از خودروسازان و اینکه خودروسازان خارجی نتوانستند وارد کشور شوند باعث شد زمانی که نرخ دلار در بازار هزار تومان بود این خودروسازان تولیدات خود را سه برابر قیمت جهانی بفروشند و خودروسازی را به بزرگ‌ترین بدهکار دنیا تبدیل کنند. امیدواریم ناجی پیدا شود و بدهی‌های کلانی که خودروسازان کشور تاکنون ایجاد کرده‌اند را به نحو احسن مرتفع کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: سزای گران‌فروشی نخریدن است، به همین جهت راه‌اندازی کمپین عدم خرید خودرو از سوی مردم ضرورت دارد تا قیمت خودرو مناسب و منطقی شود.