مراقبت دولت از بازار ارز/ تقویت ارزش پول ملی

مراقبت دولت از بازار ارز/ تقویت ارزش پول ملی
خلاصه اخبار

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به ضرورت کاهش نوسانات ارزی، گفت: ارزش پول ملی باید تقویت شود.

به گزارش سیگنال به نقل از ایبنا، هادی قوامی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با تاکید بر اینکه بانک مرکزی باید نوسانات ارزی را به حداقل ممکن برساند، افزود: بی ثباتی در نرخ ارز تبعات بسیاری برای بازارهای مختلف دارد.

وی با بیان اینکه یکی از راهکارهای ایجاد ثبات نرخ در بازار ارز تقویت پول ملی است، تصریح کرد: تلاش دولت برای تقویت پول ملی ناخودآگاه به ثبات نرخ ارز نیز می انجامد. این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه با توجه به کاهش ارزش پول ملی مردم به سمت تبدیل نقدینگی خود به پول های رایج بین المللی رفته بودند، گفت: با ایجاد ثبات، در نرخ نگهداری ارزهای خانگی دیگر سودمندی وجود نخواهد داشت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید مراقب وضعیت بازار ارز باشد، افزود: تا زمانی که تقویت ارزش پول ملی صورت نگیرد هر اقدامی در راستای کاهش نرخ ارز بی فایده است و از همه مهم تر اینکه مردم شاید به سمت سایر ارزها نیز هدایت شوند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها