مذاکرات ایران و روسیه بدون توافق بر سر تاریخ اجلاس اوپک پایان یافت

مذاکرات ایران و روسیه بدون توافق بر سر تاریخ اجلاس اوپک پایان یافت
خلاصه اخبار

وزیر نفت ایران در دیدار با همتای روس خود گفت مخالف برگزاری نشست اوپک و متحدانش در اوایل جولای است ولی اگر این اجلاس در ۱۰ تا ۱۲ جولای برگزار شود ، می تواند حضور داشته باشد.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، روز دوشنبه وزیر نفت ایران با همتای روسی خود در ایران دیدار کرد و امید به پیشرفت حل مسئله تاریخ اجلاس اوپک و متحدانش افزایش یافت.
اوپک و شرکایش از جمله روسیه از ماه گذشته در نظر دارند تاریخ نشست سیاستی خود را در وین از 25 و 26 ژوئن تا سوم و چهارم جولای به تعویق بیندازند.
الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه موافق به تعویق افتادن این اجلاس تا ماه جولای است تا با مذاکرات جی 20 در ژاپن در اواخر ژوئن همزمان نشود. در حالیکه بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران می خواهد این نشست در همان تاریخ قبلی برگزار شود.
زنگنه در این دیدار به نواک گفت مخالف برگزاری نشست در اوایل جولای است ولی اگر این اجلاس در 10 تا 12 جولای برگزار شود ، می تواند حضور داشته باشد.
برای اینکه این اتفاق بیفتد، مشاوره های بیشتری لازم است چون کل ائتلاف اوپک و متحدانش باید موافق این تاریخ باشند.
وزرای نفت دو کشور همچنین در مورد همکاری با چارچوب قراردادهای اوپک صحبت کردند.
اوپک و متحدانش از اول ژانویه تولید نفت را 1.2 میلیون بشکه در روز کاهش دادند تا از بازار حمایت کنند. آن ها در این نشست در مورد تمدید این توافق تصمیم گیری می کنند.
با کاهش تقاضای نفت، الجزایر پیشنهاد افزایش میزان کاهش تولید را در نیمه دوم سال داده است ولی ادامه همین توافق فعلی محتمل‌تر است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها