مدیرعامل ریپل: هیچکس از رمزارز JPM Coin استفاده نخواهد کرد

مدیرعامل ریپل: هیچکس از رمزارز JPM Coin استفاده نخواهد کرد
خلاصه اخبار

آقای برد گارلینگهوس(Brad Garlinghouse) مدیرعامل ریپل، در جدید‌ترین مصاحبه‌ی خود اعلام نموده که متوجه دلیل ارائه‌ی رمزارز جدید بانک JPMorgan Chase نمی‌شود زیرا این رمزارز عملاً بی‌مصرف بوده و هیچ بانکی از آن‌ استفاده نخواهد کرد. وی در ادامه توضیح داد که تنها مزیت این رمزارز حضور این موسسه‌ی مالی بزرگ در صنعت رمزارزی می‌باشد.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، آقای گارلینگهوس طی گرد‌همایی بلاک‌چینی Digital Commerce D.C در واشنگتن ایالات متحده، اعلام کرد که از نظر او ورود یک موسسه‌ی مالی بزرگ همچون JPMorgan Chase به صنعت رمزارزی «عالی» است. وی در ادامه گفت: «اما این تنها چیز خوبی است که در رابطه با این موضوع وجود دارد.»

در واقع آقای گارلینگهوس طی صحبت‌های خودش در رابطه با آینده‌ی رمزارز JPM Coin اظهار شک و تردید کرد؛ این درحالیست که شرکت تحت کنترل آقای گارلینگهوس از شرکت‌های مالی بزرگ جهان دعوت به عمل آورده تا از تکنولوژی دفاتر توزیع شده‌ی(DLT) آن‌ها و مواردی که باعث استفاده از رمزارز بومی این شرکت یعنی رمزارز ریپل(با نماد XRP) می‌شود، برای انجام عملیات پرداخت خود استفاده نمایند.

در کنفرانس دیگری که هفته‌ی گذشته برگزار شده بود، آقای گارلینگهوس یادآور شد:

من در حال مصاحبه با شخصی بودم که از طرف بانک Morgan Stanley در آنجا حضور داشت و از او پرسیدم آیا این بانک قرار است که از رمزارزهای JPM Coin استفاده کند؟ و او جواب داد «احتمالا نه». بنابراین کدام موسسه‌ی مالی قرار است از رمزارزهای JPM Coin استفاده کند؟ احتمالا جواب این سوال هیچکدام است.

از این رو آقای گارلینگهوس توضیح داد که یک بانک با ایجاد رمزارزهای پایدار خودش در واقع باعث ایجاد شدن مشکلاتی می‌شود که فناوری دفاترکل توزیع شده باید آن را حل کنند.

وی در ادامه گفت:

بنابراین، آیا این بدان معناست که ما رمزارزهای مختلفی سرکار خواهیم داشت؟ آیا دوباره به زمانی برمی‌گردیم که با کمبود قابلیت همکاری روبرو بودیم؟ من متوجه نمی‌شوم.

وی در ادامه همانند منتقدان صنعت بلاک‌چین توضیح داد که وقتی محاسبات مالی تنها در دفاتر رسمی یک واحد و موسسه‌ی خاص وجود داشته باشد، «توکنیزه‌سازی ارز فیات» فایده‌ای نخواهد داشت.

وی در رابطه با این موضوع گفت:

اگر شما برای سپرده‌گذاری یک دلار به این موسسه بدهید، آن‌ها نیز به شما یک JPM Coin خواهند داد که می‌تواند از طریق دفاترکل JPM جابجا شود و انتقال یابد. خب از همان دلار استفاده کنید! من متوجه‌ی موضوع نمی‌شوم. اگر شما تنها می‌توانید در داخل دفاترکل JPM انتقال انجام دهید، و این نقل و انتقالات بر مبنای دلار به دلار و یک به یک است، پس من متوجه نمی‌شود که وجود این رمزارز چه مشکلی را حل می‌کند.

با این حال، وی در پایان گفته‌های خود در رابطه با این موضوع با رویکردی دیپلماتیک توضیح داد:

حالا برگردیم به اولین پاسخ من، اگه حضور رمزارزهای JPM Coin اولین مشکل بانک مذکور را حل می‌کند و باعث ورود و حضور آن‌ها در صنعت رمزارزی می‌شود، باعث خوشحالی من است و این تمام چیزی است که من دارم.