مدیرعامل بایننس: توییت‌های اخیر ترامپ درباره‌ی رمزارزها، تنها می‌تواند برای این صنعت مفید باشد

مدیرعامل بایننس: توییت‌های اخیر ترامپ درباره‌ی رمزارزها، تنها می‌تواند برای این صنعت مفید باشد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، مصاحبه‌ی چانگ‌پنگ ژایو گرچه دونالد ترامپ رییس جهور ایالات متحده از اطرفداران صنعت رمزارزی به حساب نمی‌اید، اما این موضوع باعث نگرانی اقای چانگ‌پنگ ژایو(Changpeng Zhao) مدیرعامل صرافی رمزارز بایننسـ(Binance) نشده است. ژایو در جدید‌ترین مصاحبه‌ی خود اعلام نموده که اظهارات و انتقاد‌های دونالد ترامپ از بیت‌کوین(BTC) و […]

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

مصاحبه‌ی چانگ‌پنگ ژایو

گرچه دونالد ترامپ رییس جهور ایالات متحده از اطرفداران صنعت رمزارزی به حساب نمی‌اید، اما این موضوع باعث نگرانی اقای چانگ‌پنگ ژایو(Changpeng Zhao) مدیرعامل صرافی رمزارز بایننسـ(Binance) نشده است.

ژایو در جدید‌ترین مصاحبه‌ی خود اعلام نموده که اظهارات و انتقاد‌های دونالد ترامپ از بیت‌کوین(BTC) و پروژه‌ی رمزارزی شرکت فیس‌بوک که لیبرا(Libra) نامیده شده، نه تنها برای رمزارز مشکل افرین نخواهد بود، بلکه می‌تواند برای این صنعت مفید هم باشد.

مدیرعامل بایننس طی مصاحبه‌ با خبرگزاری اقتصادی CNBC اظهار داشت:

ترامپ تا به امروز در رابطه با صنعت رمزارزی کاری انجام نداده است، تنها اعلام کرده که از طرفداران این صنعت نیست. در واقع این پست توییتری وی و این موضوع که رییس جمهور ایالات متحده در رابطه با رمزاررزها صحبت کرده است، می‌تواند خوب باشد. Changpeng Zhao

ماجراجویی‌های توییتری ترامپ

دونالد ترامپ در اوایل ماه جاری با انتشار یک سری پست‌های توییتری در رابطه با رمزارزها و صنعت رمزارزی اظهار داشت که او «از طرفداران صنعت رمزارزی نیست» و ادعا کرد رمزارزهایی همچون بیت‌کوین «پول نیستند». وی همچنین به تصمیم شرکت فیس‌بوک برای عرضه‌ی رمزارزی بومی اشاره کرد و گفت که این شرکت باید تحت قوانین بانکداری فدرال عمل کند.

متعاقبا، دیوید مارکوس(David Marcus) سرپرست بخش بلاک‌چین شرکت فیس‌بوک نیز نسبت به اظهارات پارلمان امریکا در رابطه با لیبرا واکنش نشان داد، درحالیکه پس اظهار نگرانی‌ پارلمان نسبت به این پروژه باعث شد که قیمت بیت‌کوین نیز هفته‌ی گذشته به شدت کاهش یابد.

اما اقای ژایو اعلام نموده در «بدترین حالت»، حتی اگر ایالات متحده نگهداری و مالکیت رمزارز را هم غیرقانونی اعلام کند، این موضوع باعث نابودی و از بین رفتن صنعت رمزارزی نخواهد شد.

چانگ‌پنگ ژایو در رابطه با این مورد توضیح داد:

صرف نظر از قوانین هر کشوری، صنعت رمزارزی همچنان زنده خواهد ماند. اغلب کشور‌هایی که سعی کرده‌اند بیت‌کوین را ممنوع کنند، در نهایت باعث شده‌اند که شهروندانشان تمایل بیشتری به رمزارزها پیدا کنند. Changpeng Zhao

 

هک بایننس و نگرانی‌های پیرامون صنعت رمزارزی

مقامات قانونی کشور‌های مختلف اغلب در رابطه پتانسیل استفاده از رمزارزها در فعالیت‌های غیرقانونی همچون کلاهبرداری و پولشویی، ابراز نگرانی کرده‌اند. حملات سایبری نیز یکی دیگر از مشکلات پیش روی این صنعت است که حتی صرافی بایننس نیز در برابر ان مصون نیست.

در ماه می، بایننس به کاربران خود اطلاع داد که با یک نقص و رخنه‌ی امنیتی بزرگ روبرو شده و حدود ۷ هزار واحد رمزارز بیت‌کوین نیز طی حملات هک از این صرافی ربوده شده است؛ این تعداد بیت‌کوین در حال حاضر چیزی در حدود ۷۰ میلیون دلار ارزش دارد. بایننس پس از مدت کوتاهی با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی اعلام کرد که «تمام خسارات ناشی از این حملات هک را پرداخت خواهد کرد» و موجودی حساب کاربران تحت تاثیر این واقعا قرار نخواهد گرفت.

واکنش چانگ‌پنگ ژایو

درحالیکه اقای ژایو این حادثه را «تاسف انگیز» توصیف کرده بود، در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود که با توجه به میزان درامد خالص صرافی بایننس، «این واقعا کاملا قابل مدیریت و کنترل است». بایننس تنها در سال ۲۰۱۸ توانسته بیش از ۴۰۰ میلیون دلار درامد خالص به دست اورد، این درحالیست که چانگ‌پنگ ژایو انتظار دارد سود و درامد سال جاری از این هم بیشتر باشد.

وی همچنین اعلام نموده که این رویداد سرقت رمزارزی و پاسخ صریح بایننس نسبت به ان، نشان می‌دهد زمانی که حرف از امور مالی باشد، صنعت رمزارزی به «یک سطح جدید از شفافیت» رسیده است. لازم به یاداوری است که صرافی بایننس در حال حاضر از لحاظ میزان حجم مبادله بزرگ‌ترین صرافی رمزارزی جهان محسوب می‌شود.

ژایو در رابطه با شفافیت صنعت رمزارزی اظهار داشت:

بانک‌ها نیز دچار حملات هک می‌شوند اما در رابطه با اعداد و ارقام شفاف نیستند و چیزی را اعلام نمی‌کنند. شما شاهد میلیارد‌ها دلار جریمه برای بانک‌ها هستید. در حالیکه صنعت رمزارزی شفافیت بیشتری دارد، که در واقع برای کاربران مفید می‌باشد، چراکه ان‌ها متوجه می‌شوند که اوضاع از چه قرار است. 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.