مدیرعامل بایننس: آمازون دیر یا زود ارز دیجیتال خودش را عرضه خواهد کرد

مدیرعامل بایننس: آمازون دیر یا زود ارز دیجیتال خودش را عرضه خواهد کرد
خلاصه اخبار

یکی از چهره‌های شناخته شده صنعت ارزهای دیجیتال طی توییتی در روز ۲ فوریه (۱۳ بهمن) تاکید داشت که هنوز معتقد است آمازون، غول خرده فروشی دنیا نمی‌تواند از صدور ارز دیجیتال خودش چشم پوشی کند.

به گزارش سیگنال به نقل ا زارزدیجیتال، مدیرعامل صرافی ارزهای دیجیتال بایننس، ژائو چانگ‌پنگ با خطاب قراردادن فضای کسب و کار اینترنت اظهار داشت که زمان آن مشخص نیست اما آمازون به هر حال ارز دیجیتال خودش را عرضه خواهد کرد.
آمازون قبلا تلاش‌های زیادی برای پذیرش شکل‌های مختلف از فناوری بلاک چین انجام داده اما انتشار ارز دیجیتال از سوی این غول تجاری دنیا هنوز در حد شایعه است.
چندین بار و در فواصل زمانی گوناگون شاهد بروز این شایعات در رسانه‌ها بوده‌ایم. برخی از آن‌ها مبنی بر این بود که آمازون قصد دارد بیت کوین را به عنوان روش پرداخت بپذیرد.

ژائو در توییت خود نوشت:
برای تمام کسب و کارهای مبتنی بر اینترنت (نه فیزیکی)، درک نمی‌کنم که چرا همه، ارزهای دیجیتال را به عنوان روش پرداخت نمی‌پذیرند. این روش راحت‌تر، سریع‌تر و ارزان‌تر از پذیرفش درگاه‌های پرداخت سنتی است. کاغذ بازی کمتری دارد و می‌توان به افراد و مناطق بیشتری خدمات داد.
او همچنین در توییتی دیگر در زیر توییت قبلی خود افزود:
آمازون دیر یا زود یک ارز صادر خواهد کرد.
ژائو چانگ‌پنگ در حالی به ارائه این نظرات پرداخت که در همین هفته هم مدیرعامل توییتر، جک دورسی بر پیش‌بینی خود مبنی بر اینکه جهان در نهایت به یک ارز واحد خواهد رسید را تکرار کرد و اظهار داشت که بیت کوین می‌تواند آن ارز باشد.
دورسی در پادکستی تحت عنوان Joe Rogan Experience یادآور شد که مطمئن نیست بیت کوین بتواند از عهده چنین نقشی بر بیاید و ارز جهانی شود اما در حال حاضر بالاترین شانس را دارد.
او در این خصوص گفت:
این (بیت کوین) چیزی است که روی اینترنت متولد شد، روی اینترنت توسعه داده شد، روی اینترنت آزمایش شد؛ حالا جزئی از وجود اینترنت است.