محکومیت متصدی صرافی ارز دیجیتال BitFunder به 14 ماه زندان !

محکومیت متصدی صرافی ارز دیجیتال BitFunder به 14 ماه زندان !
خلاصه اخبار

جان مونترال – متصدی صرافی ارز دیجیتال BitFunder – که هم اکنون پلمپ­ میباشد، به اتهام ممانعت از برقرای عدالت و همچنین جعل اوراق بهادار به 14 ماه حبس محکوم شده است.

به گزارش خبر‌گزاری FinanceFeeds در دوازدهم ژوئیه، جان مونترال – متصدی صرافی ارز دیجیتال BitFunder – که هم اکنون پلمپ­ میباشد، به اتهام ممانعت از برقرای عدالت و همچنین جعل اوراق بهادار به 14 ماه حبس محکوم شده است.

فرایند اقامه‌ی دعوا علیه مونترال از سال گذشته آغاز شد. مونترال در ژوئیه‌ی 2018 به جرم خود مبنی بر ممانعت از برقراری عدالت اعتراف کرد. وی هم‌چنین اقرار کرد که در فرایند تحقیق در خصوص سرقت اطلاعات صرافی BitFunder اقدام به ارائه‌ی صورت مالی جعلی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا کرده است.

فرایند دادرسی به پرونده‌ی مونترال در یازدهم ژوئیه‌ی 2019 به پایان رسید. ریچارد برمن، قاضی دادگاه بخش جنوبی نیویورک، جان مونترال را محکوم به 14 ماه زندان و هم‌چنین به 3 سال آزادی تحت نظر محکوم کرد. درحالیکه وکیل مونترال به دنبال تقلیل رای دادگاه به مجازات مشروط بود؛ دولت خوستار محکومیت وی به 27 تا 33 ماه زندان بوده است.

اخیرا ساندرا فورستین، قاضی یکی از دادگاه‌های ایالات متحده‌ی آمریکا، یک شهروند 44 ساله‌ی ساکن نیوجرسی به نام بلیک کانتور را به جرم کلاهبرداری مرتبط با ارز دیجیتال به 86 ماه حبس محکوم کرد.  قاضی فورستین علاوه بر محکومیت کانتور به استرداد مبلغ 806,405 دلار به مالباختگان، وی را محکوم به پرداخت جریمه‌ی نقدی  153,000 دلاری کرده است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار در ماه می،  فرایند دادرسی علیه دنیل پاچکو – شهروند کالیفرنیایی – را به اتهام  کلاهبرداری هرمی چند میلیون دلاری ارز دیجیتال  آغاز کرد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) جرم وی را عرضه‌ی اوراق بهادار جعلی و پذیره‌نویسی نشده از طریق دو شرکت مستقر در کالیفرنیا به نام‌های IPro Solution و IPro Network از ماه ژوئن 2017 تا ماه مارس 2018 دانسته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.