محققان بیتمکس: در مسیر مقیاس‌پذیری بیت کوین، رشد ناگهانی بعید به نظر می‌رسد

محققان بیتمکس: در مسیر مقیاس‌پذیری بیت کوین، رشد ناگهانی بعید به نظر می‌رسد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، رشد بیت کوین آهسته خواهد بود کمپانی BitMEX Research که بخش تحقیقاتی صرافی رمزارزی بیت‌مکس(BitMEX) محسوب می‌شود، اخیرا پیش‌بینی نموده که ابزار‌هایی همچون شبکه‌ی صاعقه(Lightning Network) باعث تغییر و تحول ناگهانی در بیت کوین نخواهند شد. در بخش‌هایی از مقاله‌ی تحقیقاتی BitMEX Research که روز ۶ام اکتبر منتشر […]

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

رشد بیت کوین آهسته خواهد بود

کمپانی BitMEX Research که بخش تحقیقاتی صرافی رمزارزی بیت‌مکس(BitMEX) محسوب می‌شود، اخیرا پیش‌بینی نموده که ابزار‌هایی همچون شبکه‌ی صاعقه(Lightning Network) باعث تغییر و تحول ناگهانی در بیت کوین نخواهند شد.

بیت‌مکس

در بخش‌هایی از مقاله‌ی تحقیقاتی BitMEX Research که روز ۶ام اکتبر منتشر شده است، توضیح داده شده:

بعید است که بیت کوین بتواند یک پیشرفت تکنولوژیکی ناگهانی داشته باشد که امکان مقیاس‌پذیری و حفظ حریم خصوصی کاربران را برای آن فراهم آورد. در عوض، ممکن است بیت کوین به آرامی و طی سال‌های متمادی بهبود یابد. بروزرسانی‌ها و ارتقاء‌های جداگانه نه تنها می‌توانند به طور مستقل سودمند واقع شوند، بلکه می‌توانند به عنوان مکمل یکدیگر عمل کنند. BitMEX Research

البته این دیدگاه با عقاید و دیدگاه بسیاری از تحلیل‌گران و مفسران صنعت رمزارزی در تضاد است، افرادی که امیدوارند افزایش ناگهانی علاقه به بیت کوین(BTC) منجر به تولید محصولات و خدمات جدید شود.

برخی دیگر فکر می‌کنند که پیشرفت در گزینه‌های مختلف بیت کوین، به ویژه شبکه‌ی صاعقه، باعث خواهد شد که مصرف‌کنندگان عادی نیز امکان دسترسی به آن را پیدا کنند.

لازم به ذکر است که شبکه‌ی صاعقه در حال حاضر چیزی حدود ۳۵ هزار کانال برای استفاده‌ی عمومی در اختیار دارد.

 

 در این مقاله‌ی بیت‌مکس علاوه بر شبکه‌ی صاعقه به فناوری‌های دیگری از جمله Segregated Witness یا SegWit، و همچنین امضاهای Schnorr پرداخته شده است. به گفته‌ی تحلیل‌گران بیت‌مکس، تمام این فناوری‌ها باید در کنار هم فعالیت داشته باشند تا در نهایت به تقویت شبکه‌ی بیت کوین منجر شوند. به گفته‌ی آن‌ها در صورتی که چنین چیزی محقق شود، به «افزایش مقیاس‌پذیری و حفظ حریم خصوصی» خواهیم رسید.

 

اصرار برای افزایش میزان استفاده از شبکه‌ی صاعقه

آقای سامسون ماو(Samson Mow) مسئول بخش فناوری‌های Blockstream اواخر هفته‌ی جاری در مصاحبه‌‌ی تلویزیونی خود نسبت به آینده‌ی شبکه‌ی صاعقه ابراز امیدواری کرده است، با این حال وی اعلام نموده که تاثیر این فناوری تنها در صورتی نمایان خواهد شد که کاربران نیز در راستای گسترش آن تلاش کنند.

وی در این مصاحبه اظهار داشت:

شبکه‌ی صاعقه باید به صورت طبیعی رشد کند، هیچ راهی وجود ندارد که بتوانیم آن را به صورت مصنوعی رشد دهیم. مردم باید کانال‌های جدید را باز کنند، از بیت کوین استفاده کرده و با دیگر گره‌ها ارتباط برقرار کنند. Samson Mow

وی همچنین افزود «ما در حال حاضر خیلی بهتر از منحنی رشد و تقاضا برای استفاده از شبکه‌ی صاعقه عمل کرده‌ایم».

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.