محصولات فولادی عرضه نشده در بورس «قاچاق» محسوب می شود

محصولات فولادی عرضه نشده در بورس «قاچاق» محسوب می شود

به گزارش سیگنال به نقل از اخبار فولاد،

به گزارش اخبار فولاد، حجت الله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه گزارش کمیسیون صنایع و معادن درباره قیمت فولاد از کمیسیون بیرون آمده و در نوبت صحن علنی است تا پس از بررسی به قانون تبدیل شود.

وی ادامه داد: موضوع این طرح، عرضه تمام محصولات فولادی اعم از بالادستی ها و پایین دستی ها و همچنین شرکت های دولتی و خصوصی در بورس است که در نتیجه آن، کل زنجیره فولاد باید در بورس عرضه شود.

فیروزی اظهار کرد: تامین تقاضای داخلی اولویت اول است؛ اگر این عرضه هفتگی در داخل کشور متقاضی نداشت و محصول به فروش نرفت، اجازه صادرات وجود خواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن تصریح کرد: محصول مجموعه هایی که در بورس عرضه نشود به عنوان کالای قاچاق محسوب می شود و در این زمینه جرم انگاری شده و مجازات دارد و به عنوان کالای قاچاق هم ضبط می شود.

وی درباره پشت پرده هایی که موجب افزایش قیمت فولاد شدند، گفت: قطعاً مجموعه هایی وجود دارند که شناسایی آن به طور خاص، وظیفه دستگاه قضایی است. مجموعه هایی بازار را از تنظیم خارج می کنند و عرضه و تقاضا را به هم می ریزند. وقتی بازار فولاد تعادل ندارد، در حالیکه تولیدش 2 برابر تقاضاست، نشان از وجود مجموعه های تاثیرگذار در پشت موضوع است.

<!– wp:signal/reference-block {"text":"برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.”,”typeItem”:”commodity”} /–>