محدودیت‌های صادراتی ژاپن شامل محصولات نفتی شد

محدودیت‌های صادراتی ژاپن شامل محصولات نفتی شد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، وزارت اقتصاد، بازرگانی و صنعت ژاپن در بیانیه‌ای بر تمایل خود برای اعمال تدابیر سختگیرانه و محدودیت‌ها برای مقابله با صادرات غیرقانونی تاکید کرد. به گفته منابع آگاه در این وزارتخانه، مطابق با تصمیم برای حذف کره جنوبی از فهرست «کشورهای سفید»، تمامی صادرات از جمله صادرات […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، وزارت اقتصاد، بازرگانی و صنعت ژاپن در بیانیه‌ای بر تمایل خود برای اعمال تدابیر سختگیرانه و محدودیت‌ها برای مقابله با صادرات غیرقانونی تاکید کرد. به گفته منابع آگاه در این وزارتخانه، مطابق با تصمیم برای حذف کره جنوبی از فهرست «کشورهای سفید»، تمامی صادرات از جمله صادرات محصولات نفتی به جز غذا و چوب مشمول کنترل‎های صادراتی قرار می‌گیرند و خود شرکت‌های صادرکننده باید درباره درخواست برای دریافت مجوز صادرات به کره‌جنوبی تصمیم بگیرند. بررسی درخواست‌های مجوز صادرات در موارد معمولی حدود ۹۰ روز زمان می‌برد و احتمال کوتاه‌تر شدن یا طولانی‌تر شدن رسیدگی به این درخواست‌ها وجود دارد.

این اقدام در ادامه نزاع اخیر میان کره جنوبی و ژاپن بر سر جبران خسارت کار اجباری در دوران جنگ جهانی دوم صورت گرفته است. کره جنوبی خواستار جبران خسارت به کارگیری شهروندان این کشور در دوران جنگ جهانی دوم از سوی ژاپن است، اما توکیو این مساله را حل شده می‌داند و معتقد است که درخواست سئول غیرقانونی است. شرکت «کاسمو اویل» اعلام کرده که آماده طی کردن این رویه برای حفظ صادرات محصولات نفتی به کره جنوبی است، زیرا این شرکت برای تجارت با کشورهایی که از امتیازهای تجاری ژاپن برخوردار نیستند، سیستمی ایجاد کرده است. بر اساس گزارش پلاتس، تصمیم اخیر ژاپن ممکن است روی صادرات محصولات نفتی پالایشگاه‌های ژاپنی به کره جنوبی که مقصد حدود ۱۰ درصد از صادرات محصولات نفتی ژاپن در سال مالی  ۲۰۱۹-۲۰۱۸ بوده است، تاثیر منفی بگذارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.