مجوز بانک مرکزی برای لیزینگ قطعات یدکی خودرو

مجوز بانک مرکزی برای لیزینگ قطعات یدکی خودرو
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، بانک مرکزی در پاسخ به درخواست شرکت لیزینگ خودرو مهر آسا اعلام کرد که اعطای تسهیلات برای خرید قطعات یدکی توسط شرکت لیزینگ امکان‌پذیر است. در نامه بانک مرکزی آمده است که درخصوص اعطای تسهیلات به نمایندگان آن شرکت برای خرید قطعات یدکی به اطلاع می‌رساند براساس […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، بانک مرکزی در پاسخ به درخواست شرکت لیزینگ خودرو مهر آسا اعلام کرد که اعطای تسهیلات برای خرید قطعات یدکی توسط شرکت لیزینگ امکان‌پذیر است. در نامه بانک مرکزی آمده است که درخصوص اعطای تسهیلات به نمایندگان آن شرکت برای خرید قطعات یدکی به اطلاع می‌رساند براساس بند (۱-۵) دستورالعمل اجرایی تاسیس فعالیت و نظارت بر شرکت‌های لیزینگ (واسپاری) مصوب جلسه مورخ ۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۵شورای پول و اعتبار، عملیات لیزینگ عبارت است از «تامین مالی مشتری از طریق تهیه کالا اعم از منقول و غیرمنقول توسط شرکت لیزینگ و واگذاری آن به مشتری در قالب یکی از قراردادهای اجاره به شرط تملیک و فروش اقساطی» بنابراین با توجه به اینکه قطعات یدکی جزو مصادیق کالا محسوب می‌شود، اعطای تسهیلات بابت خرید آنها توسط شرکت لیزینگ با رعایت مفاد دستورالعمل مذکور، آیین‌نامه و دستورالعمل اجرایی عقد فروش اقساطی امکان‌پذیر است. براین اساس شرکت‌های لیزینگ در زمینه لیزینگ قطعات یدکی می‌توانند بخشی از نیازهای فعلی شرکت‌های خودروسازی را تامین کنند. لیزینگ خودروی مهرآسا از شرکت‌های زیرمجموعه گروه صنایع خودروسازی کرمان است که با هدف فروش اقساطی محصولات کرمان موتور آغاز به فعالیت کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها