مجوز افزایش سرمایه «سخوز» صادر شد

مجوز افزایش سرمایه «سخوز» صادر شد
خلاصه اخبار

شرکت سیمان خوزستان موفق به اخذ مجوز افزایش سرمایه از سوی سازمان بورس شد. بر این اساس شرکت می‌تواند سرمایه خود را از ۶۵ میلیارد تومان فعلی به میزان ۱۴۰ تومان افزایش دهد.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، شرکت سیمان خوزستان (سخوز) یکی از شرکت‌هایی بود که نام آن امروز بر روی تارنمای درج شد. این شرکت که در بورس تهران مورد معامله قرار می‌گیرد امروز موفق به کسب مجوز افزایش سرمایه از سوی سازمان بورس شده است.

در متن مجوز این افزایش سرمایه آمده است که «در راستای اجرای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذرماه ۱۳۸۴)، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت سیمان خوزستان در سازمان بورس و اوراق بهادار مورد بررسی قرار گرفته است. بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نشده است، از این رو افزایش سرمایه مطابق با مشخصات مندرج در طرح توجیهی افزایش سرمایه منتشر شده از سوی شرکت و با رعایت قوانین و مقرّرات مربوطه، از نظر این سازمان بلامانع است.»

بر این اساس شرکت مجاز خواهد بود تا سرمایه خود را ظرف ۶۰ روز از تاریخ صدر مجوز مذکور، به میزان ۱۱۵ درصد افزایش دهد. با انجام این تغییر سرمایه شرکت از ۶۵ میلیارد تومان فعلی به ۱۴۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

این افزایش سرمایه که با انتشار ۷۵۰ میلیون سهم ۱۰۰ تومانی انجام می‌شود، از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی انجام خواهد شد. مطابق با اطلاعات مندرج در گزارش توجیهی هدف از انجام این افزایش سرمایه، جبران مخارج سرمایه ای انجام شده جهت تکمیل سرمایه گذاری در طرح احداث آسیاب سیمان العماره در کشور عراق است. مالکیت ۱۰۰ درصدی طرح سیمان العماره عراق در اختیار شرکت بین المللی ارجان صنعت فارس و خوزستان است که مالکیت ۵۹٫۸۴ درصد از سهام آن به شرکت سیمان خوزستان تعلق دارد.

گفتنی است، «سخوز» برای پرداخت سهم خود طرح یاد شده به ۹۳ میلیارد و ۶۷۷ میلیون تومان نیاز دارد که مقرر شده تا از این مقدار ۷۵ میلیارد تومان آن از محل افزایش سرمایه و ۱۸ میلیارد و ۳۷۷ میلیون تومان الباقی از محل منابع داخلی شرکت تامین شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها