مجموع واریزی‌های متقاضیان نهضت ملی مسکن ۱۵ هزار میلیارد تومان شد

مجموع واریزی‌های متقاضیان نهضت ملی مسکن ۱۵ هزار میلیارد تومان شد
خلاصه اخبار

مدیرعامل بانک مسکن از واریز بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان از سوی متقاضیان نهضت ملی مسکن خبر داد.

به گزارش سیگنال به نقل از اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي تهران

محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن در گفت وگو با خبرنگار مهر آخرین آمار طرح نهضت ملی مسکن تا تاریخ 29 اردیبهشت امسال را اعلام کرد که بر این اساس 428 هزار و 33 فقره تعداد حساب‌های افتتاح شده نهضت ملی مسکن به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه تا کنون 20 هزار و 176 فقره ازحساب‌های افتتاح شده، فسخ شده اند افزود: مجموع مبلغ واریزی توسط متقاضیان 155 هزار و 760 میلیارد ریال (بیش از 15 هزار میلیارد تومان) بوده است.

به گفته این مقام مسئول ارشد شبکه بانکی، تا کنون 8 هزار و 521 میلیارد تومان از منابع نهضت ملی مسکن از حساب برداشت و به مجریان پروژه‌های مسکنی پرداخت شده است.

وی در خصوص تسهیلات بانکی طرح نهضت ملی مسکن یادآور شد: تا کنون 19 هزار و 27 پروژه ساخت و ساز مسکن برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند؛ ولی تعداد واحدهای معرفی شده جهت اخذ تسهیلات 277 هزار و 880 واحد مسکونی هستند.

شایان با بیان اینکه تا کنون برای 3 هزار و 580 پروژه از طرح نهضت ملی به مبلغ 23 هزار و 422 میلیارد تومان قرارداد منعقد شده تصریح کرد: مبلغ سهم الشرکه پرداختی از محل تسهیلات 6 هزار و 233 میلیارد تومان است.

رکورد پرداخت تسهیلات سال گذشته با اعطای 76 هزار میلیاد تومان شکسته شد

وی با تاکید بر اینکه سهمیه اعلامی توسط بانک مسکن جهت اعطای تسهیلات به واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن 210 هزار واحد بوده که بانک مسکن در حال حاضر اعطای تسهیلات به بیش از 227 هزار واحد یعنی بیش از سهمیه ابلاغی را اقدام کرده، گفت: بانک مسکن در سال 1400 بیش از 76 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرد که در تاریخ بانک مسکن بی سابقه بوده و نسبت به سال 99 بیش از 100 درصد رشد مصارف داشته است.

مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد: در سال گذشته (1400) منابع بانک نیز بیش از 43 درصد رشد داشته است.