مجلس سنای امریکا ارز دیجیتال فیس بوک را بررسی کرد/ نمایندگان قانع نشدند

مجلس سنای امریکا ارز دیجیتال فیس بوک را بررسی کرد/ نمایندگان قانع نشدند
خلاصه اخبار

<p>طی جلسه رسیدگی به لیبرا، ارز دیجیتال فیس‌بوک که از جانب کمیته بانکی سنای ایالات‌متحده امریکا در حال برگزاری است، قانون‌گذاران با پیش کشیدن مسایل حفظ حریم شخصی، این شرکت را دچار چالش کرده‌اند. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید. به گزارش کوین‌تلگراف، دیوید مارکوس (David Marcus)، مسیول توسعه کیف پول فیس‌بوک، کالیبرا (Calibra)، در […]</p>

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

طی جلسه رسیدگی به لیبرا، ارز دیجیتال فیس‌بوک که از جانب کمیته بانکی سنای ایالات‌متحده امریکا در حال برگزاری است، قانون‌گذاران با پیش کشیدن مسایل حفظ حریم شخصی، این شرکت را دچار چالش کرده‌اند. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

به گزارش کوین‌تلگراف، دیوید مارکوس (David Marcus)، مسیول توسعه کیف پول فیس‌بوک، کالیبرا (Calibra)، در این جلسه، محوریت صحبت‌های خود را اعتماد و امنیت پروژه قرار داد، اما بااین‌حال نمایندگان قانع نشدند.

سناتور جان تستر (Jon Tester)، سوالاتی در ارتباط با توانایی لیبرا در مقابله با اعمال مجرمانه، از دست رفتن سرمایه کاربران و بیمه فدرال سپرده‌های کاربران پرسید. مارکوس نیز در جواب این سوالات گفت:

ما تمام تلاشمان را برای حل هر چه سریع‌تر این مشکلات خواهیم کرد.

تستر نیز در پاسخ گفت که حل این مشکلات پیش از عرضه رسمی لیبرا، ضروری است.

مجلس سنای امریکا ارز دیجیتال فیس بوک را بررسی کرد/ نمایندگان قانع نشدند

                                 شرود براون (Sherrod Brown)، سناتور ایالت اوهایو

شرود براون (Sherrod Brown)، سناتور ایالت اوهایو، با رویکردی منتقدانه‌تر نسبت به این پروژه، پرسید:

ایا واقعاً فکر می‌کنید که مردم در ارتباط با پول‌هایی که به‌سختی به‌دست اورده‌اند باید به فیس‌بوک اعتماد کنند؟

مارکوس در جواب این سوال اذعان داشت:

فیس‌بوک هیچ امتیاز ویژه‌ای در این زمینه نخواهد داشت.

براون در خلال صحبت‌های مارکوس گفت:

اقای مارکوس شما بهتر از اینها جواب چنین سوالی را می‌دانید.

براون در ادامه گفت که ایا چیزی هست که منتخبان مردم بتوانند برای متقاعد کردن سران فیس‌بوک در ارتباط با توقف عرضه لیبرا، عنوان کنند؟ مارکوس در جواب گفت:

اگر کشورها در اقدام خود موفق عمل نکند، به‌زودی شاهد ارز دیجیتالی خواهیم بود که توسط افرادی که ارزش‌هایشان به‌شدت با ما در تضاد است، کنترل می‌شود.

مجلس سنای امریکا ارز دیجیتال فیس بوک را بررسی کرد/ نمایندگان قانع نشدند

در شبکه لیبرا، اطلاعات مالی افراد از اطلاعات شخصی و اجتماعی ان‌ها جداگانه ثبت و نگه‌داری خواهد شد.

مارکوس ضمن تعهد به اخذ مجوزهای لازم برای اتحادیه لیبرا در ایالات‌متحده، در پاسخ به سوالات مایک کارپو، رییس کمیته بانکی مجلس سنا، مبنی بر دلیل ثبت این اتحادیه در سوییس گفت که در شبکه لیبرا، اطلاعات مالی افراد از اطلاعات شخصی و اجتماعی ان‌ها جداگانه ثبت و نگه‌داری خواهد شد. وی در ادامه افزود:

ما برای جلب رضایت مردم، بالاترین استانداردهای حفظ حریم شخصی را به‌کار گرفته‌ایم.

سناتور الیزابت وارن (Elizabeth Warren)، از مخالفان ارزهای دیجیتال و نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، پرسید:

اگر یکی از کاربران فیس‌بوک بخواهد از کیف پولی جز کیف پول کالیبرا استفاده کند، امکان انتقال داده‌های دیگر برایش فراهم است یا خیر؟

مارکوس در پاسخ به این سوال گفت:

مسلماً، سناتور

وی از پاسخ به این سوال در ارتباط با واتس‌اپ و پیام‌رسان فیس‌بوک طفره رفت. سناتور وارن در ادامه گفت:

مهارت فیس‌بوک در یافتن راهی برای کسب درامد از اطلاعات شخصی است. از دلایل شما در خصوص اینکه چرا در حال حاضر اقدامی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات کاربران در این پلتفرم‌ها نمی‌کنید، قانع نشدم.

مکسین واترز (Maxine Waters)، نماینده مجلس نمایندگان و رییس کمیته خدمات مالی ایالات‌متحده، با اذعان به نبود قوانین یکپارچه و کارامد در حوزه ارزهای دیجیتال افزود که قانون‌گذاران باید به برنامه‌های فیس‌بوک در مورد لیبرا، به‌عنوان یک زنگ خطر نگاه کرده و رویکرد جدی‌تری را در حوزه‌های امنیت ملی، خطرات فضای مجازی و مالی و مرتبط با سرمایه‌گذاری پیش بگیرند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.