متغیرهای موثر بر بازار و پیش بینی کلی ۱۲ صنعت بورسی در روزهای آینده

متغیرهای موثر بر بازار و پیش بینی کلی ۱۲ صنعت بورسی در روزهای آینده
خلاصه اخبار

یک کارگزاری با اعلام مهمترین متغیرهای تاثیر گذار بر بازار ، وضعیت کلی ۱۲ صنعت بورسی را در اولین هفته تمام کاری سال را پیش بینی کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، درحالی بازار سهام طی 5 روز کاری اول سال جدید با رشد قیمت و جهش شاخص به 15 هزار و 281 واحدی نوید روزهای خوشی را داده که کارگزاری آبان درباره پیش بینی نخستین هفته تمام کاری اعلام کرد بازار در چند هفته اخیر رشد مناسبی داشته و نزدیکی به ارائه گزارش های پایانی سال 97 ، بازار را از سطوح قیمتی نازل در اوایل اسفند ماه دور کرده است.

رشد قیمت ارز و امیدواری به گشایش در روابط تجاری ابرقدرت های اقتصادی، وضعیت بهتری را در بازارهای جهانی به دنبال داشت که به رشد قیمت ها در صنایع مرتبط داخلی نیز انجامید اما به نظر می رسد همچنان در گروه های خودرو و قطعات، بانک، انبوه سازی، محصولات غذایی و دارویی، محصولات کانی غیر فلزی، ماشین آلات و تجهیزات برقی، ساخت محصولات فلزی و دیگر گروه های کوچک با روند مثبتی مواجه شوند.

در گروه های بزرگتر ، معدنی ها با توجه به رشد قیمت های جهانی از ظرفیت رشد قیمت برخوردارند و گروه فلزات اساسی، فرآورده های نفتی و محصولات شیمیایی نیز توجه ویژه ای به روند قیمت های جهانی و نرخ ارز داخل خواهند داشت.

به صورت کلی، مواردی همچون تحولات بازار ارز، نوسانات قیمت های جهانی، تحولات سیاسی داخلی و البته گزارش های عملکرد سال 97 از مهمترین متغیر های تاثیر گذار بر بازار خواهند بود.

منبع: بورس پرس