هشدار افشاگر فیس بوک مبنی بر عدم حفظ حریم خصوصی در متا

هشدار افشاگر فیس بوک مبنی بر عدم حفظ حریم خصوصی در متا

فرانسیس هاگن، کسی که قبلا در مورد فیس بوک افشاگری کرده است ، به صحبت هایی در مورد متاورس پرداخته است . وی در مورد مدیریت حریم خصوصی و اطلاعات بسیار حساس توسط متا نگران هست .

او در مصاحبه ای جدید متا را مورد هدف قرار داده است و خاطرنشان کرد که نسخه متاورس آن به سادگی تمام اشتباهات گذشته خود را تکرار خواهد کرد.

هاوگن در مصاحبه با پولیتیکو گفت:

“متا وعده های بسیار بزرگی در مورد چگونگی ایمنی طراحی در متاورس داده اند. اما اگر آنها به شفافیت و دسترسی و سایر اقدامات پاسخگویی متعهد نباشند، می توانم تصور کنم که تکرار تمام آسیب هایی که در حال حاضر در فیسبوک می بینید را ببینم..”

در سال 2021، هوگن هزاران سند داخلی را از فیس بوک به کمیسیون بورس و اوراق بهادار و وال استریت ژورنال افشا کرد. تجربه کار او در این شرکت باعث نگرانی او در مورد مسائل مربوط به حریم خصوصی و اجازه دادن به شرکت برای جمع آوری اطلاعات در مورد هر جنبه از تعاملات کاربر در Metaverse شده است.

او گفت:

“من فوق العاده نگران تعداد حسگرهایی هستم که درگیر هستند. وقتی Metaverse را انجام می دهیم، باید میکروفون های بیشتری را نسبت به فیس بوک قرار دهیم؛ انواع بیشتری از سنسورها را در خانه هایمان قرار دهیم.”

“در حال حاضر واقعاً انتخابی ندارید که آیا می خواهید فیس بوک از شما در خانه جاسوسی کند یا نه. ما فقط باید به این شرکت اعتماد کنیم که کار درست را انجام دهد.”

هاوگن تنها کسی نیست که نگران است. بر اساس یک نظرسنجی اخیر، 70٪ از مردم به Meta برای مدیریت صحیح حریم خصوصی اعتماد ندارند.

اندی ین، مدیر عامل سرویس ایمیل رمزگذاری شده ProtonMail نیز نگران قدرت های یکجانبه غول های فناوری بزرگ مانند متا است. هفته گذشته، او در مصاحبه ای گفت که شرکت خودش، پروتون، تنها بر اساس حسن نیت غول های فناوری قادر به ادامه حیات خواهد بود.

او گفت:

«امروزه غول‌های فناوری می‌توانند ما را با عواقب قانونی یا مالی از اینترنت حذف کنند.»

ین همچنین در گذشته نگرانی‌هایی را در مورد کنترل متاورس توسط فناوری بزرگ مطرح کرده است و سال گذشته به خبرگزاری Newsweek گفت که متا در حال ایجاد زیرساخت جدیدی هست که در آن همه چیز را کنترل می‌کند. آنها دستگاه را کنترل می کنند، آنها هدست های واقعیت مجازی را دارند، شما در دنیای آنها ، در دستگاه های آنها، روی پلت فرم آنها هستید.”

ین گفت که با توجه به سابقه آنها، او معتقد نیست که ما باید به متا با چنین قدرتی اعتماد کنیم و وعده های مربوط به حفظ حریم خصوصی در Metaverse بی فایده است مگر اینکه مدل تجاری آن تغییر کند.

“در پایان روز، مدل کسب و کار آنها بر روی گرفتن داده های شما و کسب درآمد از آنها می چرخد. بنابراین، اساساً همیشه بین آنچه آنها می گویند و آنچه که واقعاً باید انجام دهند تا درآمد کسب کنند، تضاد وجود دارد.”

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.