ماینرهای مخالفِ پیشنهاد ای.آی.پی ۱۵۵۹، نمایش قدرت به راه خواهند انداخت

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

مخالفت بخشی از ماینرهای اتریوم با اجرای پیشنهاد ای.آی.پی 1559

تعدادی از ماینرهای شبکه‌ی اتریوم تلاش می‌کنند برای نشان دادن مخالفت خود با اجرای پیشنهاد بهبود شبکه‌ی اتریوم(EIP-1559) یک برنامه‌ی نمایشی را ترتیب دهند. بر اساس گزارش کوینیت، پیشنهاد ای.آی.پی 1559 برای بهبود ساختار اخذ کارمزد تراکنش‌ها در شبکه‌ی اتریوم و کمک به مشکل افزایش کارمزد تراکنش‌ها و پدیده‌ی انباشتگی شبکه ارائه شده است اما سوزانده شدن کارمزد ارسال تراکنش‌ها نارضایتی گروهی از ماینرها را موجب شده است.

با این وجود، توسعه‌دهندگان اتریوم تصمیم گرفته‌اند تا این پیشنهاد بحث‌برانگیز را در ماه جولای و همزمان با اجرای بروزرسانی لندن(London) اعمال کنند. اجرای ای.آی.پی 1559 تاثیر قابل توجهی در درآمد ماینرها خواهد داشت و برخی از تحلیلگران معتقدند که این بروزرسانی درآمد ماینرها و در نتیجه میزان عرضه را 50 درصد کاهش خواهد داد.

تعدادی از ماینرهای اتریوم برای نشان دادن مخالفت خود قصد دارند در روز اول آوریل یک برنامه‌ی نمایش قدرت را برای مدت 51 ساعت اجرا کنند. ماینرها قصد دارند در این مدت زمان توان محاسباتی خود در شبکه‌ی اتریوم(هش‌ریت) خود را به استخر مخالف با اجرای این پیشنهاد بروزرسانی ارسال کنند. برخی از آن‌ها امیدوارند که در زمان اجرای این نمایش قدرت، هش‌ریت استخر مخالف با اجرای این بروزرسانی به بیش از 51 درصد برسد.

پشتیبانی تعدادی از فعالان صنعت استخراج رمزارز از اجرای نمایش قدرت ماینرها

یکی از فعالان شناخته شده در حوزه‌ی استخراج رمزارز با نام کاربری پاندایِ قرمزِ ماینر(Red Panda Mining) در یک پست توییتری دیگر ماینرها را به اجرای این نمایش قدرت تشویق کرد.

توییت ردپاندا
برای اهداف آموزشی بیایید در روز یکم آوریل هش‌ریتی که در اختیار داریم را به‌طور دسته جمعی و برای مدت 51 ساعت در استخر اترماین متمرکز کنیم.

در صورت موفقیت این دسته از ماینرها در جمع‌آوری بخش غالب توان محاسباتی شبکه‌ی اتریوم(بیش از 50 درصد) استخر اترماین که موضع مخالف با اجرای این پیشنهاد بروزرسانی را در پیش گرفته است، قدرت لازم برای ایجاد تغییر در پروتکل شبکه‌ی اتریوم را به‌دست خواهد آورد.

بیتس بی تریپین(Bits Be Trippin) یکی از یوتیوبرهای فعال در حوزه‌ی رمزارز در روز نهم مارس از تلاش ماینرهای اتریوم برای نمایش قدرت پشتیبانی کرد.

این نمایش برای حمله به شبکه‌ی اتریوم نیست بلکه نشان می‌دهد که امکان قدرت نمایی ماینرها وجود دارد. Bits Be Trippin

پشتیبانی ویتالیک بوترین از اجرای ای.آی.پی 1559

با این وجود، اجرای این پیشنهاد میزان عرضه‌ی اتر را کاهش خواهد داد و در نتیجه افزایش ارزش این دارایی انتظار می‌رود.ویتالیک بوترین؛ یکی از بنیان‌گذاران اتریوم و حامی پیشنهاد ای.آی.پی 1559 با حضور در برنامه‌ی تیم فریس(Tim Ferriss) تاکید کرد که مکانیسم سوزاندن کارمزد تراکنش‌ها می‌تواند به انتشار منفی توکن‌های اتر منجر شود(به‌جای عرضه‌ی اتر، شاهد حذف بخش از اترهای منتشر شده خواهیم بود) و این موضوع موجب افزایش ارزش اتر خواهد شد. وی افزود:

در صورتی که تقاضا برای استفاده از اتر افزایش یابد(افزایش تعداد تراکنش‌ها) نرخ حذف توکن‌های اتر از نرخ انتشار توکن‌های جدید پیشی خواهد گرفت. بنابراین من به شوخی می‌گویم اگر نرخ ثابت انتشار بیت کوین این دارایی را به پول تورم ناپذیر تبدیل کرده است، در نتیجه اگر ما سطح عرضه‌ی اتر را کاهش دهیم، آن را به پولی برتر در مقایسه با بیت کوین تبدیل کرده‌ایم. Vitalik Buterin

نظر شما نسبت به مخالفت تعدادی از ماینرها در مقابل اجرای پیشنهاد ای.آی.پی 1559 چیست؟ آیا ماینرهای مخالف با اجرای این پیشنهاد، در روز یکم آوریل بخش غالب هش‌ریت شبکه را در اختیار خواهند گرفت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.