ماه عسل صنعت نفت شیل امریکا تمام شد

ماه عسل صنعت نفت شیل امریکا تمام شد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، یکی از مقامات اجرایی شیل آمریکا گفت شاید تولید تنها در حوزه میدلند در میدان نفتی پرمین  پس از 2025 هم رشد داشته باشد.  غیر از حوزه میدلند، سایر حوزه های شیل در وقت اضافه قرار دارند، بیشتر مساحت زمین آنها مورد بهره برداری قرار گرفته و قیمت […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، یکی از مقامات اجرایی شیل آمریکا گفت شاید تولید تنها در حوزه میدلند در میدان نفتی پرمین  پس از 2025 هم رشد داشته باشد.

 غیر از حوزه میدلند، سایر حوزه های شیل در وقت اضافه قرار دارند، بیشتر مساحت زمین آنها مورد بهره برداری قرار گرفته و قیمت نفت هم به کمتر از 60 دلار در هر بشکه رسیده است.

 دو هفته اخیر برای صنعت شیل آمریکا بسیار سخت بوده است و دلیل آن نتایج مالی ضعیف از طرف حفاران در شرایطی است که قیمت نفت رو به کاهش است. آخرین شرکت حفاری اوسیس پترولیوم بود که روز چهارشنبه سقوط کرد. این شرکت اعلام کرد  بیشتر از حد انتظار هزینه کرده و کمتر تولید داشته است.

 هفته گذشته، شرکت کونچو ریسورسز قبول کرد یکی از خوشبینانه ترین آزمایش هایش که یک پروژه با 23 چاه بود نتیجه مطلوبی نداشته است چون چاه ها خیلی نزدیک به هم حفر شده بودند. سهام این شرکت 22 درصد سقوط کرد چون سرمایه‌گذاران متوجه شدند این شرکت و سایر حفاران شیل احتمالاً نمی توانند در حد انتظار و مطابق با هزینه، نفت تولید کنند.

 ولی ماجرا همچنان ادامه دارد.  دونالد ترامپ دور جدید عوارضی را که قرار است از اول سپتامبر اجرایی شوند اعلام کرد. چین با ضعیف کردن ارز خود پاسخ این عوارض را داد .این کار چین ترس از جنگ ارزی و رکود اقتصادی را افزایش داد. نفت وارد یک بازار بدبینانه شد و قیمت آن 20 درصد نسبت به اوج قیمت ماه آوریل پایین آمد. سهام انرژی آمریکا هم کاهش یافت.

 قیمت نفت روز پنجشنبه به خاطر شایعاتی در مورد کاهش بیشتر تولید اوپک افزایش یافت ولی تاثیر چندانی بر از بین بردن نگرانی در مورد شیل آمریکا نداشت.

 این صنعت با چالش های میان مدت و بلند مدتی روبرو است. شرکت پایونیر نچرال ریسورسز، یکی از بزرگترین تولید کنندگان پرمین و قوی ترین شرکت های آمریکا در مورد آینده حفاری هشدار داد:« انتظار می رود تولید در حوزه پرمین کاهش یابد و تنها یک میلیون بشکه در روز به صورت سالانه رشد داشته باشد مانند سال 2018. با توجه به اینکه حوزه میدلند تنها حوزه نفتی رو به رشد در آمریکا پس از 2025 است، تولید در پرمین به هشت میلیون بشکه در روز و با سرعتی بسیار کمتر خواهد رسید».

 8 میلیون بشکه در روز چندان هم کم نیست و نسبت به سطح تولید امروز تقریبا دو برابر است ولی سایر حوزه ها خارج از میدلند در پرمین آینده نامعلومی دارند.

 اسکات شفیلد، مدیر عامل شرکت پایونیر گفت  تصور نمی کند قیمت جهانی نفت طی چند سال آینده زیر 55 دلار در هر بشکه بماند. یعنی قیمت نفت آمریکا احتمالا زیر 50 دلار خواهد بود که برای سود دهی شرکت های شیل بسیار پایین است. وی به سرمایه گذاران گفت:« اگر قیمت نفت در همین سطح پایین بماند، رشد پرمین کاهش خواهد یافت».

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.