مارک یوسکو: روند سهمی‌وار فعلی بیت‌کوین به سمت ۳۰ هزار دلار در حرکت است

مارک یوسکو: روند سهمی‌وار فعلی بیت‌کوین به سمت ۳۰ هزار دلار در حرکت است
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، برای بیت‌کوین ۳۰ هزار دلاری اماده باشید! قیمت رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) یک بار دیگر از مرز ۱۲ هزار دلار رد شده است و چرخه‌ی فعلی بازار می‌تواند می‌تواند با ادامه‌ی این روند به یک رکورد قیمت جدید برسد. اقای مارک یوسکو(Mark Yusko) مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی Morgan […]

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

برای بیت‌کوین ۳۰ هزار دلاری اماده باشید!

قیمت رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) یک بار دیگر از مرز ۱۲ هزار دلار رد شده است و چرخه‌ی فعلی بازار می‌تواند می‌تواند با ادامه‌ی این روند به یک رکورد قیمت جدید برسد. اقای مارک یوسکو(Mark Yusko) مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی Morgan Creek Capital Management در تازه‌ترین مصاحبه‌ی خود تاکید که رمزارز بیت‌کوین از اوکتبر ۲۰۱۸ تا به امروز از لحاظ عملکرد بهترین دارایی بوده است.

وی در مصاحبه‌‌ی تلویزیونی اخیر خود اعلام نموده:

من فکر می‌کنیم که ما در روند حرکتی سهمی‌وار بعدی قرار داریم. این روند احتمالا قبل از شروع اصلاحات ارزش بعدی، ما را به سطح قیمت ۳۰ هزار دلاری می‌رساند. Mark Yusko

او در صحبت‌های خود اشاره می‌کند که قیمت بیت‌کوین از اکتبر ۲۰۱۸ تا به امروز بیش از ۷۰ درصد افزایش داشته است، در حالی که بازار سهام در بازه‌ی زمانی مشابه تقریبا بدون تغییر بوده است. اقای یوسکو که پیش‌تر یک صندوق اعطای وام را اداره می‌کرد، به همین گفته‌ها بسنده نکرد و توضیح داد که «مسیر بیت‌کوین برای رسیدن به رقم ۱۰۰ هزار دلاری تا سال ۲۰۲۱ واقعا مسیری ساده و دست یافتنی است».

قیمت ۱۰۰ هزار دلاری برای بیت‌کوین در واقع یک افزایش ارزش ۷۳۳ درصدی طی چند سال اتی است، روندی که در رابطه با دیگر کلاس‌های دارایی به هیچ عنوان قابل تصور نیست.

لازم به ذکر است پیش‌بینی جهش قیمت اقای یوسکی در واقع تهاجمی‌ترین پیش‌بینی انجام شده برای قیمت بیت‌کوین تا به امروز نیست. اقای تیم درپر(Tim Draper) یک میلیاردر و سرمایه‌گذاری محبوب، اخیرا قیمت ۲۵۰ هزار دلاری را برای بیت‌کوین پیش‌بینی کرده و اعلام نموده که این رمزارز طی چند سال اینده به این سطوح قیمت خواهد رسید. اقای درپر انتظار دارد که با سرعت و وضعیتی که مهندسی در حال کار بر روی مسایل مقیاس‌پذیری بیت‌کوین هستند، این رمزارز پیشرو می‌تواند طی کمتر از دو سال به عنوان یک ارز رایج برای خرید‌های روزمره بین مردم جایگزین دلار امریکا شود.

 

فشار‌های اقتصادی منجر به افزایش ارزش بیت‌کوین می‌شود

رمزارز بیت‌کوین هم از دیدگاه فاندامنتال و هم از دید فنی بسیار جذاب به نظر می‌رسد، زیرا کاتالیزور‌هایی همچون پذیرش موسسات بزرگ و جهش‌های قیمتی باعث هرچه سریع‌تر شدن روند افزایش ارزش این رمزارز خواهند شد. صنعت رمزارزی همچنین می‌تواند از اقتصاد جهانی ضعیف نیز بهره ببرد، یک روند عدم اطمینان که باعث خواهد شد سرمایه‌گذاران به سمت بیت‌کوین حرکت کنند.

به عنوان مثال، ایالات متحده و چین هنوز اختلافات تجاری خود را حل نکرده‌اند و هیچ تضمینی هم وجود ندارد که این دو کشور بتوانند در رابطه با این موضوع به یک توافق برسند. در همین حین، برخی از تحلیل‌گران عنوان کرده‌اند که اتحادیه‌ی اروپا نیز در یک «رکود خفیف» به سر می‌برد، در حالی که ایالات متحده نیز به سمت وضعیت مشابهی در حرکت است.

اقای یوسکو معتقد است که این وضعیت برای بازار سهام بسیار ناهنجار و خطرناک می‌باشد. وی اعلام نموده که در حال حاضر سهام‌ «بیش از حد معمول ارزش‌گذاری شده» و هرگونه کاهش نرخ بهره در اینده نشانه‌‌ی اقتصاد ضعیف خواهد بود، نه اقتصاد قوی و مستحکم.

همانطور که اقای انتونی پمپلیانو(Anthony Pompliano) اشاره کرده است، بیت‌کوین نه تنها توانسته از لحاظ عملکرد مناسب بازار سهام را پشت سر بگذارید، بلکه توانسته به عنوان محل ذخیره‌سازی ارزش رقیب اصلی خودش یعنی طلا را مغلوم کند.

وی در رابطه با این موضوع اظهار نموده:

Anthony Pomplianoقیمت بیت‌کوین در ماه می بیش از ۵۵ درصد افزایش یافت، اما جالب‌تر این بود که دارایی‌های دیگر دچار یک روند نزولی بودند، به عنوان مثال سهام S&P 500‌ حدود ۰.۹ درصد و ارزش طلا نیز حدود ۰.۸ درصد کاهش یافت. این بدان معناست که هرچه بازار سهام و طلا جذابیت خود را از دست می‌دهد، بیت‌کوین به محبوبیت بیشتری دست می‌یابد. Anthony Pompliano

البته اقای یوسکو برای پیش‌بینی ۳۰ هزار دلاری خودش یک چهارچوب زمانی مشخص ارایه نکرد. با این حال، اقای مایک نووگراتز(Mike Novogratz) یکی از افراد کهنه‌کار وال‌استریت اعلام نموده که انتظار دارد بیت‌کوین برای مدتی در محدوده‌ی قیمت ۱۰ تا ۱۴ هزار دلار باقی بماند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.