«مارک اسپر» وزیر دفاع امریکا شد

«مارک اسپر» وزیر دفاع امریکا شد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، «مارک اسپر» سرپرست فعلی وزارت دفاع آمریکا که از سوی دونالد ترامپ برای تصدی دائم این سمت به سنای آمریکا معرفی شده بود، توانست آرای لازم را کسب کند و رسماً وزیر دفاع آمریکا شود. در رأی‌گیری روز سه‌شنبه سنای آمریکا به‌منظور تصمیم‌گیری در مورد صلاحیت مارک اسپر […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم،

«مارک اسپر» سرپرست فعلی وزارت دفاع آمریکا که از سوی دونالد ترامپ برای تصدی دائم این سمت به سنای آمریکا معرفی شده بود، توانست آرای لازم را کسب کند و رسماً وزیر دفاع آمریکا شود.

در رأی‌گیری روز سه‌شنبه سنای آمریکا به‌منظور تصمیم‌گیری در مورد صلاحیت مارک اسپر برای تصدی سمت وزارت دفاع، 90 نفر از نمایندگان سنا به وی رأی مثبت دادند و تنها 8 نفر از نمایندگان صلاحیت وی را تأیید نکردند.
مارک اسپر در اواسط ماه ژوئن (اواخر خردادماه) پس از آن‌که «پاتریک شاناهان» به دلیل آنچه دلایل خانوادگی عنوان شد از سرپرستی وزارت دفاع آمریکا استعفاد کرد، از سوی دونالد ترامپ به‌عنوان جایگزین وی منصوب و سپس برای تصدی دائمی سمت وزارت دفاع آمریکا به سنا معرفی شد.
از زمان استعفای «جیمز متیس» وزیر دفاع سابق آمریکا در پایان سال 2018 (اوایل دی‌ماه 97)، این وزارتخانه توسط شاناهان و اسپر به‌عنوان سرپرست اداره شده است.
مارک اسپر که از این پس وزیر دفاع آمریکا خواهد بود، ماه گذشته برای اولین بار در نشست وزاری دفاع کشورهای عضو ناتو شرکت کرد و با طرح این ادعا که ایران امنیت آبراهه‌های بین‌المللی (مشخصاً تنگه هرمز) را به خطر می‌اندازد، از دیگر اعضای ناتو خواست که ائتلافی جهت تأمین امنیت تنگه هرمز تشکیل دهند؛ خواسته‌ای که با استقبال متحدان آمریکا در ناتو مواجه نشد.
اسپر در عین حال چندین بار تأکید کرده است که خواستار رویارویی نظامی با ایران نیست. وی در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح سنای این کشور –که به‌عنوان بخشی از فرآیند تأیید صلاحیت وی برگزار شد- اعلام کرد آمریکا باید به کانال دیپلماسی با ایران بازگردد.