لوتوس پارسیان اوراق مرابحه سایپا را منتشر می‌کند

لوتوس پارسیان اوراق مرابحه سایپا را منتشر می‌کند
خلاصه اخبار

گروه بنگاه‌ها : تامین سرمایه لوتوس پارسیان موافقت اصولی انتشار اوراق صکوک مرابحه برای سایپا را از سازمان بورس دریافت کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، معاون تامین سرمایه لوتوس پارسیان در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» ضمن اشاره به این مطلب گفت: پیش‌بینی می‌شود این اوراق تا ۱۰ روز آینده عرضه شود. ابوالفضل شهرآبادی حجم این اوراق را ۴۰۰ میلیارد تومان با نرخ سود ۱۶ درصد اعلام کرد و افزود: عمر این اوراق ۴ سال و دوره‌های سود آن سه ماهه است.وی افزود: این اوراق مرابحه برای خرید قطعات خودرو از قطعه‌سازان شرکت سایپا است.

شهرآبادی ادامه داد: مشاور عرضه و متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان این اوراق تامین سرمایه لوتوس پارسیان است. وی ضامن این اوراق را نیز بانک ملی اعلام کرد.شهرآبادی با اشاره به اینکه لوتوس پارسیان در سال ۹۷ اوراق زیادی در صنایع مختلف عرض کرده است، گفت: این شرکت تامین سرمایه در سال ۹۷ رتبه اول حجم اوراق عرضه شده و تعهد پذیره‌نویسی اوراق را در بازار سرمایه کسب کرد.وی افزود: لوتوس پارسیان در حجم بازار‌گردانی اوراق هم رتبه دوم را در سال ۹۷ به دست آورد. معاون تامین سرمایه لوتوس پارسیان گفت: امسال هم حجم بالایی از انتشار اوراق را در برنامه داریم. به گفته وی بعد از اوراق سایپا اوراق ۷۰۰ میلیارد تومانی دیگری در راه است که به‌صورت کنسرسیوم انجام و عرضه خواهد شد و از اوراق با حجم‌های بزرگ بازار است.

منبع: donya-e-eqtesad.com

برچسب‌ها