لغو روادید باعث توسعه روابط گردشگری ایران و چین می شود

لغو روادید باعث توسعه روابط گردشگری ایران و چین می شود
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، خلیل شیرغلامعلی روز سه شنبه در همایش مقررات لغو روادید جمهوری اسلامی ایران برای اتباع چینی در گوانجو با اشاره به اینکه سالانه 25 هزار نفر از استان گواندونگ به ایران سفر می کنند افزود انتظار می رود لغو روادید باعث افزایش این آمار شود. وی همچنین با […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

خلیل شیرغلامعلی روز سه شنبه در همایش مقررات لغو روادید جمهوری اسلامی ایران برای اتباع چینی در گوانجو با اشاره به اینکه سالانه 25 هزار نفر از استان گواندونگ به ایران سفر می کنند افزود انتظار می رود لغو روادید باعث افزایش این آمار شود.

وی همچنین با اشاره به فراهم بودن زی ساخت های گردشگری میان گوانجو و ایران گفت: در حال حاضر شرکت هواپیمایی ماهان در هفته سه پرواز در مسیر تهران – گوانجو – تهران و دو پرواز در مسیر تهران – شنجن – تهران انجام می دهد که ظرفیت مهمی برای تقویت همکاری های دو جانبه است.
 
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران همچنین در این همایش که مدیران بخش فرهنگ و گردشگری گوانجو، اتحادیه خدمات مسافرتی گوانجو و ۲۵ آژانس گردشگری جنوب چین حضور داشتند به تشریح مقررات جدید، جاذبه های گردشگری ایران و آمادگی جهت همکاری با فعالان حوزه گردشگری چین پرداخت.

معاون مدیرکل بخش گردشگری گوانجو و نماینده شرکت هواپیمایی ماهان نیز در این برنامه حضور داشتند.

در پایان این همایش فیلم های کوتاهی از جاذبه های گردشگری ایران برای حاضران در همایش نمایش داده شد. 

اتباع جمهوری خلق چین از تاریخ ۲۵ تیرماه 1398 مجاز هستند بدون اخذ روادید به جمهوری اسلامی ایران وارد شوند و در هر بار ورود به مدت ۲۱ روز در کشور اقامت داشته باشند.

در سال گذشته میلادی ۵۲ هزار و ۸۰۰ گردشگر از چین به ایران سفر کردند و پیش بینی تهران این است که با لغو روادید شمار آنها بسرعت افزایش یافته و در آینده ای نه چندان دور به یک میلیون نفر برسد.