لزوم کاهش 1 میلیون بشکه ای تولید اوپک برای حفظ نفت 60 دلاری

لزوم کاهش 1 میلیون بشکه ای تولید اوپک برای حفظ نفت 60 دلاری
خلاصه اخبار

یک تحلیلگر انرژی گفت: درشرایط فعلی بازار، اگر عربستان و اوپک می خواهند قیمت نفت را بالا ببرند، باید یک میلیون بشکه دیگر از تولید خود کم کنند.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، با بدبینی بازار نسبت به رشد تقاضای نفت و افزایش تولید نفت خام آمریکا، عربستان سعودی باید هرچه زودتر کاری برای حفظ قیمت نفت روی حداقل 60 دلار در هر بشکه انجام دهد.

گرچه تولید نفت این بزرگترین تولید کننده اوپک تا الان هم بیشتر از سهمیه اش طبق توافق کاهش تولید اوپک و متحدانش بوده ،ولی همچنان قیمت نفت بسیار پایین تر از قیمت مورد نیاز عربستان است. عربستان به نفت حدود 80 دلار در هر بشکه برای تامین بودجه کشور نیاز دارد.

هفته گذشته، با افزایش جنگ تجاری بین چین و آمریکا و بالا رفتن ترس از رکود اقتصادی و رشد تقاضای نفت، قیمت نفت خام برنت به زیر 60 دلار در هر بشکه سقوط کرد.

علیرغم نبود بشکه‌ های نفت ایران و ونزوئلا به خاطر تحریم های آمریکا، اوپک باید یک میلیون بشکه دیگر از تولید خود کم کند تا قیمت نفت نزدیک به 60 دلار در هر بشکه باقی بماند.

ریچاردز، تحلیلگر ارشد صنعت در فیچ سولوشنز گفت:« درشرایط فعلی بازار اگر اوپک می خواهد قیمت نفت را بالا ببرد ، باید یک میلیون بشکه دیگر از تولیدش کم کند».

یک عامل بلاتکلیفی عربستان برای اقدامات قاطع تر در جهت افزایش قیمت نفت، عدم اطمینان به تمایل روسیه به ادامه همکاری با اوپک در کاهش تولید است.

به خاطر مشکلاتی که شرکت های روسی بر اثر کاهش تولید با آن مواجه شده اند، نمی توان به ادامه همکاری روسیه اطمینان داشت حتی با وجود این که به نظر می رسد ولادیمیر پوتین به روابط ایجاد شده با اوپک اهمیت می دهد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها