قیمت نفت وحشتناک شده است

قیمت نفت وحشتناک شده است
خلاصه اخبار

رئیس سابق شرکت نفت شل گفت: سقوط قیمت نفت که حالا حدود ۴۵ دلار در هر بشکه در آمریکاست وحشتناک است. به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، طبق گفته جان هافمیستر، رئیس سابق نفت شل، سقوط قیمت نفت که حالا حدود 45 دلار در هر بشکه در آمریکاست وحشتناک است. او گفت:« قیمت نفت […]

رئیس سابق شرکت نفت شل گفت: سقوط قیمت نفت که حالا حدود ۴۵ دلار در هر بشکه در آمریکاست وحشتناک است.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، طبق گفته جان هافمیستر، رئیس سابق نفت شل، سقوط قیمت نفت که حالا حدود 45 دلار در هر بشکه در آمریکاست وحشتناک است.
او گفت:« قیمت نفت دارد به نقطه ای ترسناک می رسد. اگر زیر 40 دلار برود، شاهد توقف سریع حفاری خواهیم بود چون شرکت‌ها از پس هزینه‌های آن بر نمی آیند.
سقوط قیمت نفت هشداری است برای اقتصاد جهان.
طبق نظر هافمیستر قیمت مناسب بین 50 تا 60 دلار در هر بشکه است.
قیمت نفت خام در روز جمعه به پایین‌ترین حد در 17 ماه گذشته رسید و 24 درصد در سال جاری کاهش یافت. تولید بیش از حد جهانی پیش از تعطیلات کریسمس خریداران را از بازار دور نگه داشته است. هرچند به نظر هافمیستر قیمت نفت در پایین ترین نقطه قرار دارد.
او گفت:« من هم برای مشتریان و هم صنعت امیدوارم. ما در پایین ترین نقطه قرار داریم».
در حال حاضر قیمت داخلی بنزین در پمپ بنزین های آمریکا حدود 2.34 دلار برای هر گالن است. در حالی که مشتریان به تعطیلات می‌روند، هافمیستر هشدار داد که قیمت ارزان نتیجه معکوس می دهد.
او گفت: «چند ماه پس از این، تاثیر معکوس آن را می‌بینید. وقتی که قیمت بالا رفت. بنابراین بنزین ناگهان گالنی 25 سنت بالا می‌رود و مشتریان با تعجب می پرسند نفت ارزان کجا رفت؟».
کاهش قیمت نفت به سهام اکسون موبیل و چورون صدمه زده، هر دوی آنها 16 و 18 درصد ارزش خود را از دست داده اند.