قیمت نفت در معاملات اولیه کاهش یافت

قیمت نفت در معاملات اولیه کاهش یافت

قیمت نفت در معاملات آسیایی پس از اعلام برنامه‌های مصرف‌کنندگان جهانی برای آزادسازی نفت خام از ذخایر استراتژیک و ادامه قرنطینه‌های چین کاهش یافت.

نفت خام برنت با 38 سنت کاهش به 102 دلار و 40 سنت در هر بشکه رسید در حالی که نفت خام آمریکا با 16 سنت کاهش به 98 دلار و 18 سنت رسید.

هفته گذشته برنت 1.5 درصد کاهش داشت در حالی که وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 1 درصد کاهش داشت. برای چندین هفته معیارها در بیشترین نوسان خود از ژوئن 2020 بوده اند.  

چین بزرگترین واردکننده نفت جهان است. بازار شاهد تحولات چین بوده است جایی که مقامات شانگهای شهری با 26 میلیون نفر را  برای COVID-19 محبوس نگه داشته اند.

کشورهای عضو آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) ظرف شش ماه آینده 60 میلیون بشکه نفت تولید خواهند کرد و ایالات متحده نیز به عنوان بخشی از انتشار 180 میلیون بشکه‌ای خود که در ماه مارس اعلام شد، با این مقدار برابری خواهد کرد.

برخی از تحلیلگران معتقدند که عرضه نفت می تواند کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و تولیدکنندگان شیل آمریکا را از تسریع افزایش تولید حتی با قیمت حدود 100 دلار در هر بشکه باز دارد.

با این حال گروه کشورهای صادرکننده نفت اوپک پلاس هیچ تمایلی برای افزایش اهداف تولید خود بیش از 400000 بشکه در روز که به عنوان بخشی از بازگرداندن کاهش عرضه به آن اضافه می‌کند، نشان نداده است.

آزادسازی آژانس بین المللی انرژی برای دو ماه آینده تقریباً 2 میلیون بشکه در روز خواهد بود.

روسیه که از طرفی مورد تحریم های شدیدی قرار گرفته با کمبود نفت خام مواجه است. تولید نفت و میعانات گازی روسیه از 11 تا 6 آوریل از میانگین 11.01 میلیون بشکه در روز به 10.52 میلیون بشکه در روز کاهش یافت. حال باید دید روسیه این کمبود نفت خام را چگونه می‌تواند برطرف نماید.

برای مشاهده آخرین اخبار کامودیتی می‌توانید اپلیکیشن سیگنال را نصب نموده و وارد کاشی کالا و انرژی شوید.
برچسب‌ها