قیمت لاستیک به 11 میلیون تومان رسید

قیمت لاستیک به 11 میلیون تومان رسید
خلاصه اخبار

اخیرا قیمت لاستیک های خودروهای خارجی تغییر قیمت داشته و روند صعودی داشته است. قیمت برخی از این لاستیک ها از دو میلیون تومان شروع می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد فروشگاه‌های آنلاین برخی لاستیک‌ها را با قیمت شش میلیون و ۸۵۰ هزار تومان تا ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌فروشند. سعادتی‌نژاد، رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک […]

اخیرا قیمت لاستیک های خودروهای خارجی تغییر قیمت داشته و روند صعودی داشته است.

قیمت برخی از این لاستیک ها از دو میلیون تومان شروع می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد فروشگاه‌های آنلاین برخی لاستیک‌ها را با قیمت شش میلیون و ۸۵۰ هزار تومان تا ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌فروشند.

سعادتی‌نژاد، رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک گفت: قیمت لاستیک‌ خودروهای ایرانی براساس مصوبه دولت است و کسی حق گران فروشی ندارد اما لاستیک خودروهای سنگین و خارجی در بازار کمتر است. همین مساله لاستیک‌های خارجی را گران کرده است.

البته لاستیک در انبار گمرکات فراوان است اما علت عدم ترخیص آن مشخص نیست. ممکن است یکی از دلایل عدم ترخیص این کالاها محاسبه هزینه‌های گمرکی باشد.

بازار لاستیک خودروهای ایرانی هم رونق دارد بخاطر این که این لاستیک ها افزایش قیمت چشمگیری نداشته اند اما در حوزه خودروهای سنگین به دلیل نبود مواد اولیه تولید کاهش پیدا کرده است و همچنین ۷۵ درصد این لاستیک‌ها از کشورهای دیگر تامین می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها