قیمت طلا سال آینده با کاهش ارزش دلار آمریکا به 1350 دلار خواهد رسید

خلاصه اخبار

بانک مشهور ناتیکسیس فرانسه در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا سال آینده به 1350 دلار خواهد رسید. به گزارش سیگنال، به نقل از سایت طلا، بانک فرانسوی ناتیکسیس اعلام کرد: دلار آمریکا طی ماه های آینده با مشکلات و چالش های جدی روبرو خواهد شد و این مساله […]

بانک مشهور ناتیکسیس فرانسه در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا سال آینده به 1350 دلار خواهد رسید.

به گزارش سیگنال، به نقل از سایت طلا، بانک فرانسوی ناتیکسیس اعلام کرد: دلار آمریکا طی ماه های آینده با مشکلات و چالش های جدی روبرو خواهد شد و این مساله می تواند قیمت طلا را در سال 2019 میلادی به 1350 دلار در هر اونس افزایش دهد.

بر اساس این گزارش بانک ناتیکسیس افزود: تشدید نگرانی ها نسبت به بازارهای مالی بین المللی به نفع تقاضا و قیمت فلزات گرانبها به خصوص طلا طی ماه های آینده خواهد بود.

به نظر می رسد رشد اقتصادی آمریکا طی ماه های آینده با کاهش روبرو خواهد شد و این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا است.

پیش بینی می شود میانگین قیمت هر اونس طلا در سال 2019 میلادی به 1275 دلار برسد که این رقم 4 درصد بیشتر از قیمت های کنونی است.

به نظر می رسد نوسان در بازارهای مالی و افت ارزش دلار مهمترین عوامل افزایش قیمت طلا در ماه های آینده خواهد بود. تاثیرات مثبت ناشی از کاهش مالیات ها در اقتصاد آمریکا نیز طی ماه های آینده از بین خواهد رفت.

در چنین شرایطی پیش بینی می شود فدرال رزرو آمریکا نیز در برنامه های خود برای افزایش متوالی نرخ بهره طی ماه های آینده تجدید نظر کند.