قیمت طلا در سال ۹۸ ارزان می‌شود

قیمت طلا در سال ۹۸ ارزان می‌شود
خلاصه اخبار

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: چنانچه تیم اقتصادی دولت تمهیدات درستی را اخذ کنند و پاسخگوی نیاز مردم در حوزه ارز و سکه باشد، قیمت‌ طلا در سال 98 نزولی خواهد شد.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت‌نیوز، با شروع سال ۹۸ عده‌ای از کارشناسان به پیش‌بینی وضعیت بازار در این سال پرداخته‌اند. در سال رونق تولید ممکن است سوالی که ذهن همگان را به خود درگیر کند این باشد که آیا قیمت طلا و سکه به روال قبل خود باز خواهد گشت و ارزان خواهد شد؟ در همین حال فعالان بازار طلا و جواهر معتقدند اگر مسئولان بانک مرکزی نیاز مردم را برآورده کرده و به موقع ارز و سکه مورد نیاز را به بازار تزریق کنند قیمت طلا و سکه ارزان خواهد شد.

در همین حال رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه نرخ طلا تا پایان هفته چه وضعیتی خواهد داشت؟ به تجارت‌نیوز گفت: چنانچه تیم اقتصادی دولت تمهیدات درستی را اخذ کنند و پاسخگوی نیاز مردم در حوزه ارز و سکه باشد، قیمت‌ طلا در سال ۹۸ نزولی خواهد شد. البته باید عنوان کرد که در سال رونق تولید قیمت‌ طلا با شیب تند، کاهشی نخواهد شد بلکه ممکن است ارزان شدن قیمت‌ها به طور پلکانی رخ دهد.

ابراهیم محمدولی اظهار کرد: اما چنانچه عرضه طلا از سوی مسئولان با برخی چالش‌ها رو به رو شود این احتمال وجود دارد که قیمت طلا و سکه آرامش خود را از دست داده و قیمت‌ها همانند سال گذشته با افزایش جزئی رو به رو باشد.

قیمت طلا در سال ۹۸ ارزان می‌شود
ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: مهمترین توصیه ما به مردم این است که چنانچه قصد ورود به این بازار را دارند از خرید طلای آب شده یا خام جلوگیری کنند.


مردم طلای ساخته شده بخرند

او در توصیه‌ای به مردم گفت: مهمترین توصیه ما به مردم این است که چنانچه قصد ورود به این بازار را دارند از خرید طلای آب شده یا خام جلوگیری کنند و به سمت خرید مصنوعات طلا یا طلاهای ساخته شده پیش قدم شوند؛ چرا که افراد عادی اطلاعات فنی لازم را در حوزه طلاهای آب شده ندارند و ممکن است با ورود در این بازار دچار برخی ضرر و زیان‌ها شوند.

محمدولی همچنین به وضعیت کسب‌وکار طلافروشان در ایام تعطیلات نوروزی اشاره و اظهار کرد: در ایام نوروز بازار طلا و جواهر همانند سنوات گذشته تعطیل بود. قیمت طلا نیز در این ایام همانند اسفند ماه ۹۷ به طور جزئی با برخی نوسان‌ها همراه شد و در برخی ایام شاهد رشد اندک قیمت‌ها بوده‌ایم.

او به آخرین قیمت طلا اشاره کرد و افزود: براساس آخرین معاملات انجام شده (آخرین روز کاری هفته قبل ) قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۴۳۰ هزار تومان بوده است. هر قطعه سکه امامی نیز حدود چهار میلیون و ۴۹۰ هزار تومان مورد معامله قرار گرفته و همچنین هر قطعه سکه طرح قدیم نیز چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است. در عین حال نیم سکه نیز دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۸۷۰ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت.

منبع: تجارت نیوز