قیمت طلا به پایین‌ترین سطح یک هفته اخیر رسید

قیمت طلا به پایین‌ترین سطح یک هفته اخیر رسید
خلاصه اخبار

به دنبال افزایش امیدها برای حصول توافق تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین و با تقویت دلار، قیمت طلا در معاملات امروز یک درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح یک هفته‌ اخیر رسید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، به دنبال افزایش امیدها برای حصول توافق تجاری میان ایالات متحده امریکا و چین و با تقویت دلار، قیمت طلا در معاملات امروز یک درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح یک هفته‌ اخیر رسید.

قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز با ۱٫۱ درصد کاهش به هزار و ۳۹۳ دلار رسید.

همچنین در معاملات اتی، طلا با افتی ۱٫۱ درصدی مواجه و با قیمت هزار و ۳۹۸ دلار و ۵۰ سنت معامله شد.

ایالات متحده امریکا و چین در حاشیه اجلاس G20 روز شنبه توافق کردند تا مذاکرات تجاری خود را از سر بگیرند.

دونالد ترامپ به همتای چینی خود اعلام کرد، تعرفه‌ها بر ۲۰۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی چین را لغو نمی‌کند؛ با این حال، تعرفه‌های جدیدی بر صادرات چین وضع نخواهد کرد.

پیش از این نشست، رییس‌جمهور امریکا تهدید کرده بود، در صورتی که پیشرفتی در مذاکرات با چین حاصل نشود، امریکا ۳۰۰ میلیارد دلار کالاهای وارداتی دیگر از چین را هدف تعرفه قرار خواهد داد. او همچنین گفته است، هواوی به زودی از لیست سیاه تحریم‌های امریکا خارج می‌شود.

از سوی دیگر، چین هم موافقت کرده تا واردات برخی از کالاها از جمله محصولات کشاورزی از امریکا را افزایش داده و به میز مذاکره بازگردد.

با این حال به گفته تحلیلگران، چین و امریکا پیش از انکه به جنگ تجاری پایان دهند، راهی طولانی پیش رو دارند.

با انتشار این خبر همچنین در معاملات امروز دلار با رشدی ۰٫۲ درصدی مواجه شد که این مساله تقویت بازار سرمایه در اسیا را به دنبال داشت.

علی‌رغم افزایش امیدها برای توافق میان دو اقتصاد بزرگ دنیا، بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی هفتگی کیتکو، اکثریت تحلیلگران حرفه‌ای وال‌استریت و سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت همچنان در مورد روند صعودی قیمت جهانی طلا در هفته جاری خوش‌بین هستند و ادامه روند صعودی قیمت طلا را پیش‌بینی کرده‌اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.