قیمت طلا به مرز 1270 دلار رسید

قیمت طلا به مرز 1270 دلار رسید
خلاصه اخبار

قیمت طلا در بازارهای جهانی تحت تاثیر نگرانی های مربوط به تعطیلی دولت آمریکا و رکود اقتصادی دنیا با افزایش نسبی روبرو شده است. به گزارش سیگنال به نقل از طلا، افزایش قیمت طلا در روزهای پایانی 2018 میلادی نشان می دهد که این فلز گرانبها به تدریج به سوی سطح حساس و مقاومتی 1300 […]

قیمت طلا در بازارهای جهانی تحت تاثیر نگرانی های مربوط به تعطیلی دولت آمریکا و رکود اقتصادی دنیا با افزایش نسبی روبرو شده است.

به گزارش سیگنال به نقل از طلا، افزایش قیمت طلا در روزهای پایانی 2018 میلادی نشان می دهد که این فلز گرانبها به تدریج به سوی سطح حساس و مقاومتی 1300 دلاری در حال حرکت است.
بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا با 13.70 دلار افزایش به 1269 دلار رسیده است. این برای ششمین روز متوالی است که قیمت طلا با افزایش روبرو شده است.
نگرانی های بین المللی نسبت به ادامه تعطیلی دولت آمریکا و رکود اقتصادی جهان فشار زیادی را بر بازارهای سهام وارد کرده و از سوی دیگر به نفع بازار طلا بوده است.
در بورس وال استریت، شاخص داوجونز با افت 3 درصدی روبرو شده است. شاخص اس اند پی 500 نیز 2.64 درصد ارزش خود را از دست داده است.
استیون منوچین وزیر دارایی آمریکا سئوالات و ابهاماتی را درباره نقدینگی بانک ها مطرح کرده است.قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در بازارهای بین المللی نیز با 7 درصد کاهش به 45 دلار رسیده است.
برخی منابع آگاه اعلام کرده اند که ترامپ برخی رایزنی ها را برای برکناری رئیس فدرال رزرو آمریکا آغاز کرده است.