قیمت طلا به بالاترین سطح ۶ سال گذشته رسید

قیمت طلا به بالاترین سطح ۶ سال گذشته رسید
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، به دنبال تشدید جنگ تجاری میان ایالات متحده امریکا و چین، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه به بالاترین سطح شش سال گذشته رسید.  هر اونس طلا در معاملات امروز با ۰٫۹ درصد رشد، به هزار و ۴۸۶ دلار و ۴۱ سنت رسید. به عقیده تحلیلگران جنگ‌های […]

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، به دنبال تشدید جنگ تجاری میان ایالات متحده امریکا و چین، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه به بالاترین سطح شش سال گذشته رسید.

 هر اونس طلا در معاملات امروز با ۰٫۹ درصد رشد، به هزار و ۴۸۶ دلار و ۴۱ سنت رسید.

به عقیده تحلیلگران جنگ‌های تجاری کلیدی‌ترین عامل افزایش قیمت طلا در هفته‌های اخیر بوده است. به نظر می‌رسد ادامه لفاظی‌ها میان پکن و واشینگتن به رشد بلندمدت این فلز گرانبها منجر شود.

نظرسنجی‌های رویترز نشان می‌دهد، صادرات چین در ماه جولای تحت تاثیر افزایش تعرفه‌ها برای دومین ماه متوالی کاهش خواهد یافت.

در عین حال، انتظار می‌رود واردات این کشور هم در ماه جولای کاهش یابد و به گفته کارشناسان اقتصادی این مساله نشان می‌دهد که چین موفق نشده از طریق اقدامات تحریک اقتصادی از اهسته شدن رشد جلوگیری کند.

موسسه گلدمن سَکس به تازگی پیش‌بینی کرده که احتمالا توافق تجاری تا قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ صورت نخواهد گرفت.

شرکت خدمات مالی مورگن استنلی نیز در مورد وقوع قریب‌الوقوع رکود به دنبال ادامه مقابله‌جویی‌های اقتصادی دو کشور هشدار داده است.

در عین حال ممکن است فدرال‌رزرو امریکا ماه اینده هم نرخ بهره را کاهش دهد. ادامه سیاست‌های انبساطی در امریکا به‌طور قطع به افزایش بیشترِ قیمت طلا منجر خواهد شد.

بر اساس تحلیل تکنیکال رویترز انتظار می‌رود، سطح مقاومتی بعدی برای طلا هزار و ۴۹۷ دلار باشد. اگر این سطح شکسته شود قیمت جهانی طلا می‌تواند به هزار و ۵۲۴ دلار برسد.

در معاملات امروز همچنین قیمت نقره با ۱٫۷ درصد افزایش به ۱۶٫۷۳ دلار و پلاتین با یک درصد افزایش به ۸۵۵٫۷۶ دلار رسید.

پالادیوم اما با ۰٫۱ درصد کاهش با قیمت ۱٫۴۳۶٫۳۴ دلار در هر اونس معامله شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.