قیمت طلا افزایش یافت

قیمت طلا افزایش یافت

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

پس از آنکه وزیر خزانه داری امریکا از پابرجا ماندن تعرفه های آمریکا علیه کالاهای چینی تا زمان انعقاد فاز دوم توافق تجاری خبر داد و در حالی که امروز قرار است فاز نخست این توافق به امضا برسد، قیمت طلا شاهد افزایش بود و رکوردشکنی پالادیوم نیز ادامه یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1547 دلار و 23 سنت رسید. قیمت فلز زرد روز سه شنبه به پایین ترین رقم از سوم ژانویه یعنی 1535 دلار و 63 سنت رسیده بود. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با 0.2 درصد افزایش به 1547 دلار و 80 سنت رسید.

قیمت فلز پالادیوم نیز پس از رسیدن به رقم بی سابقه 2204 دلار و 29 سنت در اوایل امروز اندکی تعدیل شد و به 2193 دلار و 58 سنت رسید.

 

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا روز سه شنبه گفت کشورش تعرفه ها علیه کالاهای چینی را تا زمان انعقاد فاز دوم توافق تجاری حفظ خواهد کرد. منوچین همچنین گفت، فاز نخست توافق تجاری و از جمله بخشی از آن که چین را متعهد به عدم دستکاری ارزی می کند به طور کامل قابل اجرا خواهد بود.

به گفته یک منبع آگاه، در این توافق چین متعهد شده که خرید محصولات کشاورزی از آمریکا را در طی 2 سال آینده تقریبا 80 میلیارد دلار افزایش دهد، اما برخی کارشناسان تجاری آمریکا این ارقام را غیرواقع بینانه و غیرقابل حصول ارزیابی می کنند.

در حالی که سرمایه گذاران در انتظار امضای توافق تجاری هستند، ارزش سهام در بازارهای آسیایی امروز شاهد افت بود، زیرا اظهارات منوچین در مورد تعرفه ها موجب نگرانی سرمایه گذاران و برداشت سود از سوی برخی از تجار شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.