قیمت دوج کوین با رشد بیش از ۱۰۰ درصدی تا ۰.۳ دلار پیش رفت

قیمت دوج کوین با رشد بیش از ۱۰۰ درصدی تا ۰.۳ دلار پیش رفت

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

قیمت دوج کوین که در ابتدا به‌عنوان یک شوخی ساخته شده بود، روز گذشته تا مرز 0.3 دلار پیش رفت. این اولین بار است که قیمت دوج کوین تا این محدوده رشد می‌کند. ارزش بازار این ارز دیجیتال حدود 30 میلیارد دلار است.

به گزارش سی‌نت، رسیدن قیمت دوج کوین به این ناحیه، نتیجه فعالیت هزاران خریدار، ده‌ها هزار پوستر در فضای مجازی و صدالبته، ثروتمندترین فرد جهان، ایلان ماسک، است. پیش‌تر جامعه ارزهای دیجیتال اعلام کردند که قصد دارند قیمت دوج کوین را تا 10 سنت بالا ببرند؛ حالا قیمت دوج کوین از آن محدوده هم عبور کرده است و در اوج تاریخی خود در حال نوسان است. در حال حاضر هر واحد دوج کوین در محدوده 0.23 دلار معامله می‌شود.

بسیاری جهش دوج کوین را با جهش سهام گیم‌استاپ (GameStop) مقایسه می‌کنند. سرمایه‌گذاران انجمن وال استریت بتس (Wall Street Bets) در ردیت، قرار گذاشتند تا سهام گیم استاپ را تا 1,000 دلار بالا ببرند. در آن زمان هر سهم این شرکت در محدوده 3.77 دلار معامله می‌شد. در پایان این افراد موفق شدند که قیمت سهام گیم استاپ را تا 483 دلار بالا بکشند.

اوایل ماه ژانویه (دی)، هر واحد توکن کمتر از 1 سنت معامله می‌شد. اواخر ژانویه (بهمن)، همزمان با جهش سهام گیم‌استاپ، قیمت دوج کوین هم با جهشی 10 برابری تا 0.75 دلار پیش رفت. این در حالی بود که کمی بعد تا 0.25 دلار کاهش یافت. در ماه‌های گذشته قیمت دوج کوین در محدوده 3 تا 7 سنتی در حال نوسان بوده است. روز یکشنبه دوج کوین جهش خود را آغاز کرد و تا 0.06 دلار بالا آمد و بعد از آن از 10 سنت عبور کند.

بسیاری جهش قیمت دوج کوین از 0.1 دلار به 0.2 دلار را نتیجه توییت جنجالی ایلان ماسک و حمایت بیشتر او از این ارز دیجیتال می‌دانند. او چندی پیش در توییتی نوشت:

سگ روی ماه پارس می‌کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.