قیمت دلار در بازار پس از ۷ هفته نزولی شد

قیمت دلار در بازار پس از ۷ هفته نزولی شد

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، هرچند در هفته گذشته قیمت دلار صرافی ملی نوسانی کمتر از یک درصد مثبت داشت اما در بازار این روند برعکس بود و پس از چندین هفته متوالی رشد قیمت دلار، این ارز یک روند نزولی را از خود بر جای گذاشت.

بازار ارز معاملات هفته قبل را با عقبگرد 70 تومانی نرخ دلار پشت سر گذاشت. دلار که معاملات این هفته را با نرخ 13 هزار و 720 تومان شروع کرده بود، روز پنج‌شنبه روی عدد 13 هزار و 650 تومان جا خوش کرد و با افت 5/ 0 درصدی به 7 صعود هفتگی پایان داد.

درباره علت این اتفاق دنیای اقتصاد در این مورد نوشته است: در این هفته دلار تا سطح 13 هزار و 495 تومانی هم عقب رفته بود؛ اما خیلی سریع به این عدد واکنش نشان داد و طی روزهای بعد ارتفاع گرفت. در این هفته خبرهای سیاسی کمتری در بین فعالان ارزی انتشار یافت و متعاقبا قیمت‌ها را کاهشی کرد. با وجود عبور از فصل اوج تقاضای تجاری در دی‌ماه، تقاضای سرمایه‌ای همچنان در نقش عامل حمایتی عمل می‌کند.

عقب‌نشینی سکه از مرز

سکه نیز همسو با دلار ولی با شتاب بیشتری در هفته قبل عقب نشست. قیمت هر سکه طرح جدید طی هفته اخیر 75 هزار تومان (معادل 5/ 1 درصد) کاهش یافت و به سطح 4 میلیون و 965 هزار تومانی برگشت. شنبه گذشته سکه هنوز بالای مرز 5 میلیون تومانی بود. اما در ادامه در پی روند کاهشی دلار و سپس عقبگرد طلای جهانی زیر فشار قرار گرفت. طلای جهانی چهارشنبه و بعد از اعلام کشف داروی کرونا در ریزش 6/ 2 درصدی از اوج تا زیر 1550 دلار پایین آمد و نقش مضاعفی در افت سکه داشت. البته اونس پنج‌شنبه مجددا در مسیر صعودی قرار گرفت. سرمایه‌های جهانی پیش از انتشار داده‌های اشتغال آمریکا در عصر جمعه در طلا و اوراق خزانه پناه گرفتند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها