قیمت دلار در آستانه ورود به کانال ۱۲ هزار تومانی

قیمت دلار در آستانه ورود به کانال ۱۲ هزار تومانی
خلاصه اخبار

بانک‌ها دیروز (۲۳ بهمن) قیمت دلار را ۱۱ هزار و 900 تومان و قیمت یورو را 13 هزار و 900 تومان اعلام کرده‌اند.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، بانک مرکزی از نیمه نخست امسال، بانک‌ها را مجاز کرده که ارز مردم را از آن‌ها خریداری کنند که نرخ ارز در بانک‌ها در ابتدا فاصله قابل توجهی به نرخ بازار داشت، اما به تدریج نرخ ارز از جمله قیمت دلار در بانک‌ها به قیمت بازار آزاد نزدیک شد و حتی در برخی روزها از بازار آزاد نیز پیشی گرفت. این در حالی است که بانک‌ها هر پوند انگلیس را ۱۴ هزار و ۷۴۱ تومان از مردم خریداری مینمایند.

قیمت دلار و یورو در صرافی های تهران

این در حالی است که بر اساس اعلام بانک مرکزی تا ساعت ۱۴ امروز، قیمت خرید هر دلار آمریکا در صرافی های بانک‌ها ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت دلار برای فروش ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان است.

از سوی دیگر این صرافی‌ها، قیمت خرید یورو را تا این ساعت ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت یورو برای فروش را ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرده‌اند.

همچنین شعب ارزی بانک‌های عامل ارز مسافرتی در صورت تکمیل بودن مدارک مسافران می‌توانند تا سقف ۵۰۰ یورو برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر کشورها به آن‌ها پرداخت کنند که قیمت این ارز امروز در بانک‌ها ۱۳ هزار و ۵۷۲ تومان بدون احتساب کارمزد است که با احتساب کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل به حدود ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان می‌رسد.

برچسب‌ها