قیمت خمیردندان خارجی چقدر است؟

قیمت خمیردندان خارجی چقدر است؟
به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

در روزهای اخیر قیمت نجومی 500 هزار تومانی برای خمیردندان خارجی خبرساز شده بود، اما روز گذشته رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران حداکثر قیمت خمیردندان خارجی تولید داخل را 28 هزار تومان عنوان کرد و گفت که این انجمن رقم نجومی خمیردندان رابه شدت تکذیب می‌کند. 

فارغ از این موضوع برای راستی آزمایی دو طرف ماجرای قیمت 500 هزار تومانی خمیردندان به داروخانه‌ها و سایت‌های اینترنتی سر زدیم. گران‌ترین خمیردندان خارجی در برخی سایت‌های اینترنتی شامل یک مجموعه دو عددی خمیر دندان بود که تا شب گذشته نزدیک به 500 هزار تومان قیمت داشت که با ریزش نرخ دلار قیمت آن امروز به 400 هزار تومان رسیده است. اگر فرض کنیم قیمت مجموعه دو عددی برای هر کدام از خمیردندان‌ها یکسان است، یعنی بیشترین قیمت همین خمیردندان نیز 200 تا 250 هزار تومان است.

البته این مجموعه دو عددی خمیردندان در داروخانه‌ها پیدا نشد و فروشندگان لوازم بهداشتی نیز کپی هر کدام از آن را حدود 60 تا 85 هزار تومان می‌فروشند. یکی از فروشندگان لوازم بهداشتی نیز گفت که می‌تواند با 120 هزار تومان اصل این برند خمیردندان را برای ما تهیه کند.  

به طور کلی گزارش‌های میدانی از داروخانه‌های سطح شهر نشان می‌دهد که قیمت خمیردندان ایرانی و خارجی بین پنج تا حدود 80 هزار تومان است. اما در فروشگاه‌های اینترنتی حداکثر قیمت به حدود به 200 هزار تومان می‌رسد.