قیمت خرید حمایتی تخم مرغ مازاد ۶ هزارتومان شد

قیمت خرید حمایتی تخم مرغ مازاد ۶ هزارتومان شد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، «رضا ترکاشوند» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: اکنون خرید تخم مرغ مازاد در استان های قم، قزوین، تهران، البرز و خراسان رضوی در حال انجام است و به تدریج به دیگر استان های تولیدکننده تعمیم داده می شود. به گفته وی، خرید تخم […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، «رضا ترکاشوند» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: اکنون خرید تخم مرغ مازاد در استان های قم، قزوین، تهران، البرز و خراسان رضوی در حال انجام است و به تدریج به دیگر استان های تولیدکننده تعمیم داده می شود.

به گفته وی، خرید تخم مرغ مازاد به منظور حمایت از تولید داخلی، جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان و ایجاد تعادل در بازار است.

وی تصریح کرد: در ۱۰ روز اخیر از زمان شروع خرید حمایتی، قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ مازاد قرار بود پنج هزار و ۵۰۰ تومان خریداری شود اما به دلیل پایین بودن قیمت، شرکت پشتیبانی امور دام نرخ را برای هر کیلوگرم تخم‌مرغ به ۶ هزارتومان رساند تا تولیدکنندگان کمتر متضرر شوند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار گفت: براساس قرارداد شرکت پشتیبانی امور دام کشور و اتحادیه، دو هزارتن تخم مازاد باید خریداری شود که در صورت نیاز میزان خرید تا زمان متعادل شدن قیمت این محصول در بازار، افزایش خواهد یافت.

وی افزود: این درحالیست که طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت واقعی هر کیلوگرم تخم مرغ در محل مرغداری‌ها هفت هزار و ۷۴۰ تومان است.

به گفته وی، امروز قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری های کشور پنج هزار و ۷۰۰ تومان است که همچنان با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار تفاوت زیادی دارد یعنی تولیدکنندگان روی هر کیلو تخم مرغ نزدیک دو هزارتومان متضرر هستند.

ترکاشوند یادآورشد: طی ماه گذشته قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ در محل مرغداری‌های کشور روند کاهشی گرفت تا جایی که در دهه اول محرم به دلیل کاهش تقاضا قیمت این محصول در محل مرغداری ها به چهار هزار و ۵۰۰ تومان رسیده بود که روی هر کیلو بین دو هزار و ۵۰۰ تومان تا سه هزار تومان متضرر بودند.

اکنون قیمت هر شانه دو کیلوگرمی تخم مرغ در بازار بین ۱۴ تا ۱۵ هزارتومان است.