قیمت جهانی نفت در 30 بهمن 97

قیمت جهانی نفت در 30 بهمن 97
خلاصه اخبار

در پی کاهش تولید سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) قیمت شاخص نفتی امریکا به بالاترین قیمت سه ماهه خود رسید. به گزارش سیگنال به نقل از رویترز، نفت وست تگزاس اینترمدیت (WTI) به 55 دلار و 95 سنت رسیده که نسبت به آخرین جلسه معاملاتی افزایش 36 سنتی (0.7 درصدی) را نشان میدهد.

به گزارش سیگنال به نقل از رویترز، نفت وست تگزاس اینترمدیت (WTI) به 55 دلار و 95 سنت رسیده که نسبت به آخرین جلسه معاملاتی افزایش 36 سنتی (0.7 درصدی) را نشان میدهد. این شاخص دیروز در بالاترین رقم خود از 20 نوامبر سال گذشته میلادی یعنی در سطح 56 دلار و 33 سنت به ازای هر بشکه قرار گرفته بود.
قیمت نفت WTI در جلسه معاملاتی قبل یعنی روز جمعه (با توجه به تعطیلات روز دوشنبه امریکا) با افزایشی 2.2 درصدی رو به رو شده بود.
نفت برنت روز دوشنبه کار خود را با 0.4 درصد افزایش و رسیدن به بالاترین قیمت از 20 نوامبر با 66 دلار و 83 سنت به ازای هر بشکه پایان داد.
آلفونسو اسپارزا تحلیلگر صرافی OANDA در یادداشتی اشاره می کند: “اوپک و دیگر تولید کننده های بزرگ نفتی نقش خود را پایدار کردن قیمت های بازار از طریق کاهش صادرات ایفا کرده اند.”
کاهش صادرات نفتی کشورهای عضو اوپک و متحدانش با وجود افزایش ظرفیت تولید امریکا، باعث افزایش قیمت ها در بازار شده است. آنگونه که دادههای صادراتی عربستان سعودی که روز دوشنبه منتشر شد نشان میدهد، صادرات نفت عربستان از 8.235 میلیون بشکه در نوامبر سال گذشته به 7.690 هزار بشکه رسیده است که کاهشی 545 هزار بشکهای را نشان میدهد. این در حالی است که عربستان در توافق نفتی اوپک، قول کاهش 400 هزار بشکه ای را داده بود.
همچنین شرکت سرویس انرژی بیکر هیوز در گزارشی اعلام کرده است شرکت های انرژی امریکا تعداد دکل های حفاری خود را با افزایشی 3 عددی به 857 عدد رسانده اند.