قیمت جهانی نفت امروز 1398/06/02

قیمت جهانی نفت امروز 1398/06/02
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، پس از انکه روز جمعه چین اعلام کرد که برای اولین بار بر واردات نفت از امریکا تعرفه اعمال می کند، قیمت نفت به دلیل نگرانی از تاثیر تشدید جنگ تجاری بر کند شدن رشد تقاضا برای نفت، حدود 4 درصد کاهش داشت و به پایین ترین رقم […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، پس از انکه روز جمعه چین اعلام کرد که برای اولین بار بر واردات نفت از امریکا تعرفه اعمال می کند، قیمت نفت به دلیل نگرانی از تاثیر تشدید جنگ تجاری بر کند شدن رشد تقاضا برای نفت، حدود 4 درصد کاهش داشت و به پایین ترین رقم ها در طی 2 هفته گذشته رسید.پکن اعلام کرده که نفت خام جزء کالاهایی است که از ابتدای ماه سپتامبر بر واردات ان از امریکا تعرفه 5 درصدی وضع خواهد کرد. دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا اواخر دیروز در اقدامی تلافی جویانه اعلام کرد که از ابتدای ماه اکتبر تعرفه 25 درصدی 250 میلیارد دلار کالای وارداتی از چین به امریکا به 30 درصد افزایش خواهد یافت. تعرفه 300 میلیارد دلار باقی مانده از کالاهای وارداتی از چین نیز از ابتدای ماه سپتامبر به 15 درصد خواهد رسید، در حالی که قبلا قرار بود تنها 10 درصد بر این کالاها تعرفه اعمال شود.بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام امریکا در پایان معاملات دیروز با 2.13 درصد کاهش به 54 دلار و 17 سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز در پایان معاملات روز جمعه 0.97 درصد افت داشت و به 59 دلار و 34 سنت رسید.جنگ تجاری میان دو قدرت بزرگ اقتصادی جهان بیش از یک سال است که ادامه دارد و موجب بروز اشفتگی در بازارهای مالی جهان شده است. هرچند مذاکره کنندگان تجاری امریکا و چین در هفته اخیر مذاکراتی را انجام داده اند، اما ظاهرا هیچ یک از طرفین اماده مصالحه نیست و نشانه ای از دستیابی به یک توافق تجاری در کوتاه مدت دیده نمی شود.چین، یکی از بزرگترین وارد کنندگان نفت جهان که واردات نفت خود از امریکا را در سال گذشته به رقمی بی سابقه رسانده بود، خرید نفت از این کشور را به شدت کاهش داده است. با وضع تعرفه های جدید، خرید نفت چین از امریکا احتمالا متوقف خواهد شد.انقلاب نفت شیل به امریکا کمک کرده تا با پیش گرفتن از عربستان و روسیه به بزرگترین تولید کننده نفت جهان بدل شود و صادرات نفت این کشور نیز که تا اواخر سال 2015 ممنوع بود، اکنون به رکورد بالای 3 میلیون بشکه در روز رسیده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها