قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۲/۱6

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۲/۱6
خلاصه اخبار

روز دوشنبه پس از اعلام دونالد ترامپ مبنی بر افزایش تعرفه های گمرکی بر کالاهای وارداتی چینی، قیمت ها در بازار نفت تغییر روند داد. اعمال تعرفه های جدید، خطر خروج از ریل مذاکرات تجاری میان طرفین را افزایش می دهد.

به گزارش سیگنال، قیمت نفت برنت با 2.17 درصد معادل 1 دلار و 54 سنت کاهش، به 69 دلار و 31 سنت رسید تا حمایت مهم 70 دلار از دست برود. قیمت نفت وست تگزاس نیز با 2.31 درصد معادل 1 دلار و 43 سنت کاهش، در قیمت 60 دلار و 51 سنت معامله شد.

ترامپ روز یکشنبه در توئیتی از افزایش شدید تعرفه گمرکی بر کالاهای وارداتی چینی خبر داد. که این امر با افزایش ریسک های سیستماتیک، سبب سقوط بازار های مالی از جمله نفت خام شد.

جفری هلی، تحلیلگر ارشد بازار های مالی در کارگزاری OANDA در سنگاپور عنوان کرد:

“اگر بخواهم با زبان ضرب المثل صحبت کنم، ترامپ امروز صبح با چکش گردو شکسته است! (کنایه از اعمال فشار زیاد برای انجام کاری) او اینکار را با اعمال 25 درصد تعرفه بر روی بیش از 525 میلیارد دلار کالای وارداتی چینی انجام داده است.”

حرکت ترامپ باعث تقویت گمانه زنی ها از لغو تقویم مذاکرات تجاری توسط چین شد. با اینحال روزنامه South China Morning Post گزارش داد لی یو، معاون نخست وزیر چین این هفته به امریکا سفر خواهد کرد اما این سفر کوتاه خواهد بود.

در صنعت نفت اما نشانه هایی از افزایش تولید نفت از طرف امریکا وجود دارد. این در حالی است که تولید نفت امریکا هم اکنون نیز با 2 میلیون بشکه در روز افزایش نسبت به اوایل سال 2018، به رکورد 12.3 میلیون بشکه در روز رسیده است. این میزان تولید ایالات متحده را بالاتر از چین و روسیه به عنوان بزرگترین تولید کننده نفت تبدیل کرده است. گزارش سرویس نفتی Baker Hughes که در روز جمعه منتشر شد، نشان می دهد سکوهای حفاری گازی امریکا با 3 عدد کاهش به 183 عدد رسیده است. در حالی که سکوهای حفاری نفتی با افزایش 2 عددی، به 807 عدد رسیده است.