قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۱/۲۸

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
خلاصه اخبار

قیمت جهانی نفت روز چهارشنبه به دنبال تحریم های امریکا، تنش ها در لیبی و کاهش غیر منتظره ذخایر نفتی امریکا افزایش پیدا کرد.

به گزارش سیگنال، شاخص بین المللی نفت برنت با 0.47 درصد معادل 34 سنت افزایش، در سطح 72 دلار و 6 سنت معامله شد که بالاترین قیمت از نوامبر سال 2018 می باشد.

شاخص نفت وست تگزاس امریکا نیز با 0.77 درصد معادل 49 سنت افزایش نسبت به جلسه معاملاتی قبل، 64 دلار و 54 سنت قیمت خورد. نفت برنت و وست تگزاس به ترتیب بیش از 30 و 40 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته اند که به پشتوانه توافق کاهش تولید 1.2 میلیون بشکه نفت از سوی سازمان کشور های صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش در ژانویه بوده است.

اوپک پلاس در ژوئن تصمیم به تمدید یا عدم تمدید توافق کاهش عرضه نفت خواهد گرفت، هرچند که نگرانی ها از تمایل روسیه به پایبندی مجدد به این توافق مانع از افزایش بیشتر قیمت ها شده است.

ذخایر نفتی امریکا طبق داده های موسسه نفت امریکا (API) در هفته منتهی به 12 آوریل بر خلاف پیش بینی تحلیلگران مبنی بر افزایش 1.7 میلیون بشکه ای، 3.1 میلیون بشکه کاهش پیدا کرد و به سطح 452.7 میلیون بشکه رسید. بانک ANZ در گزارشی با توجه به فصل گزارشات امریکا اشاره می کند: “نفت خام به افزایش قیمت ادامه داد در حالی که سرمایه گذاران خود را برای گزارش های تکان دهنده از صنعت شیل امریکا آماده می کردند.” داده های رسمی تولیدات نفتی امریکا سازمان مدیریت اطلاعات انرژی (EIA) روز چهارشنبه منتشر خواهد شد.